سالانه 5.4 هزار ميليارد ريال يارانه درچهارمحال وبختياري پرداخت مي شود

به گزارش ايرنا، قاسم سليماني دشتكي روز چهارشنبه در شوراي برنامه ريزي استان اظهار داشت: با پايش و حذف افراد پردرآمد با استفاده از اختيارات استان، ميزان يارانه پرداختي را مي توان به حدود دو هزار و 500 ميليارد ريال كاهش داد.
وي پيشنهاد كرد: دولت منابع و مصارف هدفمندي يارانه ها را در اختيار استان ها قرار دهد تا حذف افراد پردرآمد از دريافت يارانه از طريق استان ها اجرا شود.
سليماني دشتكي گفت: با اين راهكار افراد پردرآمد به راحتي از سوي استان ها شناسايي شده و منابع حاصل از هدفمندي يارانه ها را مي توان در امور زيربنايي، عمراني و فقرزدايي هزينه كرد.
وي ادامه داد: قوانين و دستورالعمل هاي مالياتي بخش توليد بخصوص براي استان هاي كمتر توسعه يافته، فعالان اين بخش را با مشكل مواجه كرده است.
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: هم اينك فعاليت هاي دلالي و واسطه گري نقش زيادي در اقتصاد كشور دارد و براي دريافت ماليات از اين فعاليت ها اقدامي نشده است.
سليماني دشتكي افزود: معافيت اثرگذار بر توليدات دانش بنيان از پرداخت ماليات و مشمول شدن فعاليت هاي شبه دولتي بر پرداخت ماليات مي تواند بار مالياتي را از دوش بخش توليد كشور بردارد.
به گفته وي، منابع بانكي در استان هاي كمتر توسعه يافته اندك بوده و با شتاب بالاي توسعه در تناقض است.
سليماني دشتكي ادامه داد: بانك هاي خصوصي از پرداخت تسهيلات به توليدكنندگان اجتناب مي كنند و سرمايه خود را در جاي ديگر سرمايه گذاري مي كنند.
وي پيشنهاد كرد: دولت منابع بانكي را در استان هاي كمتر توسعه يافته نسبت به استان هاي برخوردار بيشتر كند تا مشكل پرداخت تسهيلات به فعالان بخش توليد و صنعت براي تامين سرمايه در گردش و نقدينگي رفع شود.
شوراي برنامه ريزي چهارمحال و بختياري امروز چهارشنبه با حضور معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور برگزار شد.
7361/ 6014/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سالانه 5.4 هزار ميليارد ريال يارانه درچهارمحال وبختياري پرداخت مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10406) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا