احداث پتروشيمي مهران گامي اساسي براي تبديل ايلام به قطب سوم پتروشيمي كشور است

به گزراش ايرنا به نقل از روابط عمومي صنعت، معدن و تجارت استان ايلام يارالله نصيري اظهار كرد: سال گذشته مجوز راه اندازي مجتمع پتروشيمي مهران در دي ماه به نام شركت پتروسامان زاگرس صادر شد كه سرمايه مورد نياز اين طرح بالغ بر 41 هزار ميليارد ريال است.
وي افزود: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده مقر شد اين مجتمع به صورت فاينانس از طريق شركت سي ان تي آي سي (C.N.T.I.C) كشور چين به نسبت سهم 85 درصد طرف چيني و 15 درصد سهامداران شركت پتروسامان زاگرس راه اندازي شود.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ايلام يادآور شد: در راستاي سرعت بخشيدن و عملياتي شدن پروژه، تاكنون 150 هكتار زمين در شهرستان مهران درخواست شده كه تا كنون 97 هكتار آن تملك شده است.
نصيري به تشريح بخش فني طرح پرداخت و گفت: مجتمع پتروشيمي مهران با هدف تبديل گاز به pp و پنج فرآورده جانبي ديگر شامل؛ بنزين، اكريلونيتريل، اسيد اكريليك، اكسيد پروپيلن، الكل دوايتل هگزانول ايجاد شده است.
وي اضافه كرد: جلوگيري از خام فروشي، ايجاد ارزش افزوده از منابع عظيم گاز استان و از همه مهمتر تحقق اقتصاد مقاومتي در عمل از ديگر آثار و ثمرات اين طرح است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ايلام تاكيد كرد: در صورت به سرانجام رسيدن اين طرح در استان ، علاوه بر ايجاد اشتغال براي بيش از يك هزار و 500 نفر به صورت مستقيم، باعث تحرك بخشيدن به بخش هاي ميان دستي، پايين دستي و ايجاد زنجيره توليد شده و در نهايت گام اساسي ديگري در جهت تبديل شدن استان ايلام به قطب سوم پتروشيمي كشور برداشته مي شود.
نصيري با اشاره به انتخاب مسير و جهت دهي علمي به تعيين اولويت هاي سرمايه گذاري استان متناسب با ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود در سالجاري، افزود: اين طرح در ليست اولويت هاي سرمايه گذاري استان بوده و به تاييد وازرت صنعت،‌ معدن و تجارت نيز رسيده است.
وي گفت: در آغاز اين مسير ضرورت دارد همه سازمان ها و دستگاههاي خدمات رسان مخصوصا متوليان ايجاد زيرساخت براي به ثمر رسيدن طرح ها بزرگ اين حوزه همانطور كه در گذشته همكاري داشته اند در ادامه نيز اين حمايت ها استمرار يابد.
3032/۶۰۳۴

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احداث پتروشيمي مهران گامي اساسي براي تبديل ايلام به قطب سوم پتروشيمي كشور است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10407) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا