تعيين مختصات پستي11 ميليون و 800 هزار ساختمان كشور

سيد مجتبي نصيري روز چهارشنبه در نشست نظام ملي آدرس گذاري مكان محور (GNAF) استان مركزي در اراك افزود: يكسان سازي نشاني پستي طرحي سراسري است كه اجراي آن نقش موثري در توسعه و ارائه خدمات آسان، كاهش وقت و هزينه دارد.
وي بيان كرد: بسياري از خدمات عمومي به مردم نظير آب، برق، گاز، تلفن، درحال حاضر با آدرس هاي متفاوت است و اجراي اين طرح باعث مي شود ارائه خدمات به افراد تنها از طريق يك نشان پستي صورت گيرد.
معاون برنامه ريزي و توسعه شركت پست جمهوري اسلامي ادامه داد: 20 ميليون ساختمان در كشور وجود دارد كه در راستاي اجراي طرح يكسان سازي نشان پستي بايد براي آنها مختصات نقشه پستي تعريف شود.
نصيري اظهار كرد: 14 ميليون واحد از اين ساختمان ها، در مناطق شهري و شش ميليون در مناطق روستائي واقع است.
وي گفت: اجراي طرح يكسان سازي نشاني پستي از تيرماه 94 ابلاغ شده و پيش بيني مي شود تكميل اهداف و تكاليف تعريف شده آن بيش از سه سال به طول انجامد.
معاون برنامه ريزي و توسعه شركت پست جمهوري اسلامي اضافه كرد: تعيين مختصات نقشه مناطق روستائي نيز در دستور كار جدي امسال قرار دارد.
مديركل پست استان مركزي نيز در اين نشست گفت: 972 هزار واحد مسكوني، تجاري، اداري و ساير كاربري ها در اين استان وجود دارد كه از اين تعداد 733 هزار واحد در مناطق شهري و 239 هزار ملك در مناطق روستائي است.
محمد علي چراغي افزود: چهار پايگاه براي اجراي طرح مذكور در اين استان فعال شده است.
در نشست نظام ملي آدرس گذاري مكان محور (GNAF) استان مركزي موارد مختلف آئين نامه اجرائي اين طرح تشريح شد.
6012/3005/6012

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعيين مختصات پستي11 ميليون و 800 هزار ساختمان كشور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10410) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا