بزرگترین رویداد قرآنی اصفهان از 22 تا 28 خرداد در این شهر برگزار می شود

به گزارش ایرنا، رسول محققیان روز شنبه در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت، افزود: این نمایشگاه با حضور 149 شرکت کننده از استان های تهران، اصفهان، قم، فارس و خراسان رضوی در فضایی به مساحت 9 هزار مترمربع در قالب چهار سالن برگزار می شود.
وی با بیان اینکه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت با پیام آیت الله مظاهری در اصفهان آغاز به کار خواهد کرد، افزود: نمایشگاه امسال با شعار' اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در پناه قرآن و عترت' برگزار می شود.
محققیان گفت: نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان از دوازده سال پیش تا کنون هرساله با کیفیت بهتری نسبت به سال قبل برگزار شده است.
وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با 22 غرفه در بخش های کتاب و انتشارات، هنر، عفاف و حجاب، خانواده و سبک زندگی با رویکرد قرآنی در این نمایشگاه حضور دارد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان با بیان اینکه شرکت نمایشگاه ها نگاه اقتصادی به این نمایشگاه ندارد، اظهار کرد:اختصاص غرفه ها و بازدید این نمایشگاه رایگان است.
وی گفت: نمایش عروسکی با مضامین قرآنی، شب شعر قرآنی، گردهمایی با موضوع سواد رسانه ای و برگزاری محافل قرآنی نیز از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
محققیان گفت: 25 درصد از شرکت کنندگان از میان مؤسسات دولتی و غیردولتی، 20 درصد در بخش کتاب و انتشارات، 15 درصد در بخش هنر و قرآن، 10 درصد در بخش عفاف و حجاب، 15 درصد در بخش خانواده و سبک زندگی و 15 درصد در بخش سایت ها و نرم افزارهای قرآنی حضور پیدا کرده اند.
مشاور فرهنگی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز در این نشست، گفت: نمایشگاه قرآن و عترت، بزرگ ترین رویداد قرآنی سال است که فعالان قرآنی، مراکز دولتی و خصوصی، مردم و مسوولان این حوزه را گردهم می آورد.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا صادق زاده افزود: بیش از 240 مجموعه متقاضی شرکت در این نمایشگاه بودند، که با توجه به عدم سنخیت فعالیت آنها با مباحث قرآن و عترت نتوانستند در این نمایشگاه شرکت کنند.
وی گفت: سالن شماره چهار نمایشگاه امسال به فعالیت های متنوعی با عنوان محیط زیست و کشاورزی در قرآن و عترت اختصاص یافته است.
حجت الاسلام صادق زاده گفت: مسائل و مشکلات زیست محیطی، یکی از مشکلات امروز جامعه است.
وی با اشاره به وجه تمایز نمایشگاه سیزدهم با نمایشگاه های سالهای گذشته، گفت: بیش از 70 درصد از مشارکت کنندگان در نمایشگاه قرآن و عترت امسال را موسسات مردمی تشکیل می دهد.
مشاور فرهنگی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: شب شعر قرآنی، تئاتر عروسکی، همایش محیط زیست، قرآن و برگزاری محافل قرآنی نیز از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است که ساعت 21 هر شب در محل سالن همایش های محل برگزاری نمایشگاه های استان واقع در پل شهرستان برگزار می شود.
/ 6022 / 7150

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگترین رویداد قرآنی اصفهان از 22 تا 28 خرداد در این شهر برگزار می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104165) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا