بدشانسی بحری و بشیری دررینگ مونترال

بوکس ایران روی رینگ المپیک

بدشانسی بحری و بشیری دررینگ مونترال

شنبه 22 خرداد 1395 0

رزمی > بوکس - بوکس یکی از قدیمی ترین رشته های المپیکی به شمار می رود که عمری 68 ساله دارد.

به گزارش خبرورزشی/ فتح ا... فتحی: بوکس ایران از سال 1948 لندن تاكنون 12 مرتبه رینگ المپیک را تجربه کرده که حاصل حضور 54 بوكسورایران دراین بازیها دو بار صعود به مرحله یک هشتم نهایی و پنجمی بود . درآستانه بازیهای المپیک مروری داریم بر حضور بوکسورهای ایران از آغاز تا به امروز ، درگام ششم به مونترال می رویم .
1976 مونترال : تيم ملي بوكس ايران با شش بوكسور و با هدایت صادق علی اکبر زاده دراين دوره از بازيها روی رینگ رفت . سعيد بشيري، بهزاد قائدي ، پرويز بهمني، علي بحري، و بادپا نمايندگان ايران دراوزان 48 ، 57 ، 60 ، 67 و 81 کیلو بودند كه درهمان دور اول با شکست مقابل حریفانی از مجارستان، آلمان، بلغارستان ، آلمان شرقی و برمودا از ادامه مبارزات بازماندند ! در وزن 71- کیلوگرم محمد آذرحزين تنها ایرانی بود ، پس از آنکه فرانسیس فیشراتریشی را با امتیاز شکست داد ، در دور دوم به حریف یوگسلاوی سابق نتیجه را واگذار و حذف شد . علی بحری وسعید بشیری بدشانس ترین بوکسورهای ما دررینگ مونترال بودند . بحری درمصاف با حریف آلمانی درحالی که مقتدرانه می جنگید به دلیل مصدومیت با تصمیم داور از گردونه بازیها کناررفت . سعید بشیری بوکسور سبک وزن تیم ملی کشورمان درگام اول با قرعه ای سخت و دشوار روبرو شد . بشیری درشرایطی پای دررینگ گذاشت که جیدو مجاری قهرمان المپیک 1972مونیخ را پیش رو داشت و به رغم اینکه راند اول را خوب مبارزه کرد وامتیاز گرفت درراند دوم با هوک های پی در پی جیدو ناک اوت و از ادامه بازیها بازماند .
کاروان ورزشی ایران با 88 ورزشکاران در10 رشته ورزشی فوتبال ، تیراندازی ، شمشیربازی ، بوکس ، دوچرخه سواری ، وزنه برداری ، واترپلو ، دوومیدانی ، کشتی آزاد ، فرنگی عازم مونترال شد . که با مدال نقره منصور برزگردرکشتی آزاد و برنز محمد نصیری در وزنه برداری در رده بندی نهایی سی و سوم شد.

بوکس


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدشانسی بحری و بشیری دررینگ مونترال» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104174) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی