مسئولیت امداد و نجات سدهای بوکان به سازمان مردم نهاد ساتیار واگذار شد

سیدحسن حسینی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون این نهاد مردمی برنامه تست آمادگی ناجیان غریق را جهت شرکت در برنامه دیدبانی امداد و نجات در پشت سد شهید کاظمی بوکان و سد خراسانه برای اعضای خود انجام می دهد.
وی گفت: 20 نفر هم اینک در حال گذراندن تست های لازم در این زمینه هستند که از میان آنها 15 نفر که دارای بیشترین توانایی باشند جهت امدادگری در پشت سدهای بوکان در سالجاری انتخاب می شوند.
حسینی ادامه داد: تست نخست آمادگی که برای افراد شرکت کننده انجام می گیرد، شامل دوی یکهزار متر و 100 متر و برنامه سی پی آر(cpr) است.
وی اضافه کرد: تست دوم نیز شامل انواع شیرجه، حرکت به سوی غریق، در اختیار گرفتن غریق و حمل غریق به بیرون از آب است که در سد شهید کاظمی به صورت عملی انجام می شود.
مسئول انجمن مردم نهاد ساتیار اظهار کرد: مرحله پایانی این تست نیز شامل تست حمل غریق است که در آن ناجی کار خود را از بیرون آب با 50 متر دو و 50 متر شنا شروع می کند و در آخر نجات فرد در حال غرق شدن و حمل آن به بیرون و انجام عملیات احیای قلبی و ریوی صورت می گیرد.
وی گفت: با توجه به اینکه هر ساله در فصل گرما شماری از شهروندان در منابع آبی به خصوص سدها جان خود را هنگام شنا از دست می دهند، از این رو این تصمیم توسط مسئولان اتخاذ شده است.
به گزارش ایرنا، سازمان مردم نهاد ساتیار فعالیت خود را از سال 93 شروع کرده است و اعضای این تشکل از زمان شروع فعالیت خود تاکنون توانسته اند 10 نفر را از مرگ حتمی نجات دهند.
در شهرستان بوکان دو سد شهید کاظمی و سد خراسانه وجود دارد که مردم در فصل گرما برای تفریح و شنا به سواحل آن مراجعه می کنند.
بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
7510/6185/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولیت امداد و نجات سدهای بوکان به سازمان مردم نهاد ساتیار واگذار شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104249) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا