اختصاص چهار هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی منتظری روز شنبه و در جریان بازدید از شهرک صنعتی رودسر واقع در احمدآباد این شهرستان با بیان اینکه امسال دولت 160 هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط اختصاص داده، سهم گیلان را از این اعتبار چهار هزار و 700 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی با بیان اینکه هم اکنون 300 واحد برای دریافت این تسهیلات نام نویسی کرده اند، افزود: معرفی این واحدها به بانک های عامل در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اظهار کرد: کسانی هم که طی این مدت ثبت نام نکرده اند، شرایط برای ثبت نام آنها وجود دارد.
منتظری تصریح کرد: با این شرایط بی تردید شاهد شکوفایی واحدهای کوچک و متوسط در استان خواهیم بود ضمن اینکه برای واحدهای بزرگ صنعتی نیز در استان، انجام برنامه ریزی های لازم را در دستور کار داریم.
وی با بیان اینکه اختصاص اعتبار یادشده شامل رودسر نیز خواهد بود، افزود: در این شهرستان هم واحدهای کوچک و متوسط شرایط لازم را برای دریافت این تسهیلات دارند و می توانند از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: در شهرستان رودسر در قالب اولویت بندی، طرح ها را دنبال می کنیم آن هم در حوزه واحدهای تجاری که این مهم را در دستور کار داریم.

* اعطای معافیت مالیاتی به واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان های رودسر و املش
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان نیز در این بازدید و در جمع خبرنگاران از اعطای معافیت مالیاتی برای واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان های رودسر و املش خبر داد و گفت: سقف این معافیت ها برای رودسر هفت سال و برای املش 13سال در نظر گرفته شده که مزیت بزرگی برای حمایت از این واحدها خواهد بود.
طهمورت لاهوتی افزود: در رودسر این ظرفیت وجود دارد که سرمایه گذاران جدیدی را بپذیریم که از هفت سال معافیت مالیاتی بهره مند شوند.
وی ادامه داد: در شهرستان املش هم با توجه به وجود دو موقعیت صنعتی، طبعا قابلیت معافیت مالیاتی تا بیش از 13 سال فراهم است و این، خود مشوق خوبی برای سرمایه گذاران برای جذب سرمایه گذاری می باشد.
لاهوتی همچنین از ورود سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش تولید قطعات داخلی خودرو در زمینی به وسعت یک و دو دهم هکتار در املش خبر داد.

* معضل اشتغال با تلاش دولت و مجلس رفع می شود
نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی هم در این بازدید با بیان اینکه می توانیم ظرفیت های فعلی شهرک صنعتی رودسر را به حداکثر ارتقا دهیم، بیان کرد: بستر و شرایط لازم برای تحقق این امر وجود دارد.
اسدالله عباسی با بیان اینکه در شرایط کنونی شهرک صنعتی رودسر با کمترین ظرفیت فعال هستند، ادامه داد: باید این ظرفیت ارتقاء یابد.
وی با تاکید بر این مطلب که زمینه و بستر لازم برای جذب سرمایه گذاری جدید در شهرستان رودسر فراهم است، افزود: همه کسانی که در عرصه هستند، باید در جهت رفع مشکلات ورود کنند.
به گفته عباسی، با کمک دولت و مجلس تلاش خواهیم کرد معضل اشتغال را که دغدغه همه است، به یک سرانجام مطلوب سوق دهیم که این مهم با راه اندازی خطوط تولید مرتفع می شود.
وی لزوم توسعه و حمایت از صنایع بسته بندی، تکمیلی و تبدیلی را مورد تاکید قرار داد و افزود: موانع توسعه باید برداشته شود که این مهم به کمک مدیران استان امکان پذیر است و بطور قطع می توانیم پنجره واحدی را مهیا که از آن برای جذب سرمایه گذاران فراهم کنیم که این، برای تولید و اشتغال جوانان جای امیدواری است.
وی با تاکید بر این مطلب که باید توازن منطقه ای در امر سرمایه گذاری فراهم شود، گفت: این امر باعث ایجاد عدالت و به دنبال آن کاهش بیکاری و سبب جلوگیری از مهاجرت جوانان به سایر استان ها خواهد شد.
شهرک صنعتی رودسر در زمینی به وسعت 10 هکتار در منطقه احمدآباد واقع شده که در آن 31 کارخانه تولیدی و صنعتی واقع است که تنها هفت کارخانه فعال و بقیه غیرفعال است.
شهرک صنعتی رودسر در سال 1379 راه اندازی شده است.
در استان گیلان نیز دو هزار و 600 واحد صنعتی فعال با 87 هزار بیمه شده فعالیت دارند.
3019 / 2007

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص چهار هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104250) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا