تشریح اقدامات عمرانی شهرداری بافق/ افزایش 10 میلیارد ریالی اعتبارات

به گزارش خبرنگار ایرنا سید علی نوروز زاده روز شنبه درجمع خبرنگاران اظهار کرد: با وجود رکود اقتصادی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران،سرانه بودجه این شهر به شش میلیون و 300 هزار ریال رسیده است.
وی گفت: ارزش افزوده، 2درصد فروش مواد معدنی منطقه و مالیاتهای محلی منابع عمده در آمد و بودجه شهرداری بافق را تشکیل می دهند.
این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه در سال 94 کسری بودجه ای در این شهرداری وجود نداشته و همه اعتبارات جذب شده ضمن اینکه 10 درصد عوارض غیر از ارزش افزوده و منطقه ای را در عوارض محلی جبران کردیم.
نوروز زاده ، وصول ارزش افزوده مالیات را اغلب از شرکت های صنعتی ،تولیدی و کارخانه های فولاد عنوان و خاطر نشان کرد: با توجه به رکود اقتصادی، بخش زیادی از این مجموعه ها وضعیت مالی خوبی ندارند و از طرفی ما نیز نمی توانیم برای جبران کمبود بودجه به مردم فشار بیاوریم.
وی با یاد آوری اینکه اکثر شهرداری های کشور طبق ضوابط 40 درصد اعتبارات خود را صرف امور عمرانی می کنند افزود: شهرداری بافق در این خصوص پیشگام بوده و معادل 75 در صد بودجه و درآمد خویش را صرف هزینه های عمران شهری کرده است.
نوروز زاده با بیان اینکه علیرغم محدودیت های مالی بسیاری از پروژه های کوچک و بزرگ اجرایی شده اند یاد آور شد: این شهرداری به شهروندان عزیز قول می دهد پروژه عمرانی امام زاده عبدا... (ع) بافق را امسال به سرانجام برساند.
وی اضافه کرد: همچنین در سال 94 چند پروژه در بحث ترافیکی و اجرای محورهایی در بافق انجام شد که که بلوار آیت الله میر غنی زاده و بلوار کشاورز در سال گذشته به اتمام رسید ضمن این که پروژه های ترافیکی بلوار وحشی بافقی و برخی از پروژه های نیمه کاره نیز اجرایی شد.
نوروز زاده در خصوص وضعیت نا بسامان مبادی ورودی شهر بافق و سر سامان دادن به میدان غدیر گفت: شهرداری ها در محدوده قانونی شهر دارای وظیفه خدمت رسانی هستند و ما در محدوده طرح تفضیلی شهر خدمات خود را ارائه دهیم لذا در این راستا اداره راه مسئولیت ورودی شهر را بر عهده دارد ضمن اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی قول مساعدت برای تکمیل میدان غدیر را داده است.
شهردار بافق به پروژه آبشار بافق هم اشاره کرد و افزود: این پروژه در سال 89 کلید خورد که تا سال گذشته اجرای آن به طول کشید و برای انجام این پروژه از مشاور خوبی همچون مهندسان نامی کشور بهره گرفتیم تا مبادا بدون اخذ مشورت بودجه و اعتباری هدر رود.
نوروز زاده یاد آور شد: خوشبختانه این پروژه 100 هکتاری یک مجموعه متفاوتی است که با دسترسی به آبشار، فضای مفرحی را در حوزه گردشگری ایجاد خواهد کرد و هم اینک که فاز اول و دوم آن تکمیل شده جمعیت زیادی را به دیدن خود دعوت می کند.
به گزارش ایرنا، شهر بافق از نظر داشتن پارک، فضای سبز مناسب و امکانات رفاهی، تفریحی و فرهنگی یکی از شهرهای محروم در این خصوص بوده ولی در مدت یکی دوسال گذشته و سالجاری اقدامات بسیار خوبی در این حوزه شده به طوریکه پارک آبشار، پارک بانوان با تجهیزات فرهنگی و ورزشی، درختکاری در فضاهای خالی و گسترش دامنه فضای سبز شهری، هوای این شهر را تلطیف کرده و تاثیر نسبتا خوبی بر آب و هوای شهر بافق گذاشته است.
بافق با 40 هزار نفر جمعیت در فاصله 110 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد.
7543/ 6197

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشریح اقدامات عمرانی شهرداری بافق/ افزایش 10 میلیارد ریالی اعتبارات» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104253) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا