سلامت دندان 200 هزار دانش آموز مازندران تضمین شد

رضا صفایی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که دندان های این دانش آموزان با استفاده از ژل فلوراید
' وارنیش فلوراید ' در مقابل پوسیدگی مقاوم سازی شد.
طرح تحول سلامت دهان و دندان با هدف پیشگیری از پوسیدگی دندان از مهر ماه سال گذشته برای دانش آموزان مقطع ابتدایی آغاز شد و وارنیش فلوراید یکی از فعالیت های تعریف شده در این طرح است .
صفایی گفت : این طرح ملی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مدارس اجرا شد و برای اجرای آن هم یکصد دندانپزشک با 50 یونیت در مدارس حضور یافتند.
رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی استان را 210 هزار نفر اعلام کرد و افزود : پر کردن شیارهای باریک و عمیق دندان با مواد رقیق (فیشورسیلنت) هم از دیگر اقدامات دندانپزشکی برای جلوگیری از پوسیدگی و مقاوم سازی دندان دانش آموزان بوده است .
وی گفت : پر کردن شیارهای دندانی بر اساس نیاز برای 40 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی مازندران انجام شد .
او افزود : بر اساس نوع تغذیه و رعایت بهداشت دهان و دندان ، انجام اقدامات دندانپزشکی ، دندان این دانش آموزان را برای چند سال از پوسیدگی در امان نگه می دارد.
صفایی گفت : اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان با انجام اقدامات رایگان دندانپزشکی می تواند بستر خوبی برای بالا بردن شاخص سلامت دندان افراد جامعه برای سال های آینده باشد .
وی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات آینده وزارت بهداشت ، دانش آموزان تمام مقاطع تحصیلی زیر پوشش خدمات رایگان دندانپزشکی قرار بگیرند .
مازندران حدود 500 هزار دانش آموز دارد که در بیش از سه هزار و 800 مدرسه مشغول تحصیل هستند .
آمارهای رسمی نشان می دهد که دو و دو صدم درصد دندان هر مازندرانی پوسیده است که تلاش برای ارتقای شاخص سلامت دهان و دندان و کاستن از تعداد دندان های پوسیده با اجرای طرح ملی تحول سلامت دهان و دندان در حال اجراست .
2096/1654

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلامت دندان 200 هزار دانش آموز مازندران تضمین شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104256) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا