شجره نامه سادات كردستان بايد شناسايي و ثبت شود

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله محمدرضا علم الهدي روز چهارشنبه در همايش تجليل از روحانيون و طلاب سادات استان كردستان در سنندج اظهار كرد: در كردستان روحيه اسلاميت و مسلمان بودن بسيار قوي تر از روحيه قوميت است و مردم اين خطه همواره براي خاندان رسول الله(ص) احترام ويژه قائل بوده و هستند.
وي افزود: بايد همه مردم اين ديار با فرزندان رسول الله(ص) آشنا شوند و همه ظواهر سادات در اين استان نمايان باشد.
آيت الله علم الهدي خاطرنشان كرد: از اندونزي تا شمال آفريقا شاهد احترام ويژه مسلمانان به سادات هستيم و همه مسلمانان جهان به خاندان رسول الله(ص) محبت و ارادت ويژه اي دارند.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم اظهار داشت: خداوند متعال انسان ها را اشرف مخلوقات قرار داد و انبيا را بر همه انسان ها برتري داد و در بين انبيا نيز حضرت محمد مصطفي(ص) بر همه انبيا شرافت يافت.
آيت الله علم الهدي افزود: همه ما بايد اهل قرآن باشيم و استدلال هاي ما قرآني باشيم.
حجت الاسلام سعيد عسگري معاون فرهنگي و امور روحانيون مركز بزرگ اسلامي غرب كشور نيز در اين همايش اظهار داشت: تكريم سادات و خاندان رسول الله(ص) بر همه ما واجب است و احترام و ارادت به آنان از والاترين امور است.
7351/1904

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شجره نامه سادات كردستان بايد شناسايي و ثبت شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10429) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا