امام جمعه شهرکرد:اقتصاد مقاومتی در کشور مظلوم است

استان‌ها > چهارمحال و بختیاری - نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به جایگاه حساس و مهم اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد:اقتصاد مقاومتی در کشور مظلوم واقع شده است و باید در راس همه فعالیت های قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام ،در دیدار مدیرکل ،معاونان و کارکنان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان افزود:بنده از همان روزهای اول که مساله اقتصاد مقاومتی و تشکیل یک قرارگاه فرماندهی اقتصادی مقاومتی در دولت مطرح شد، بارها به مسئولانی که از کشور به استان سفر کردند و مسئولان استانی این مسئله را تذکر داده‌ام که «مبادا دولت هم مثل دیگر مطالبه‌کنندگان در جامعه به یک مطالبه‌گر اقتصاد مقاومتی تبدیل شود» و اقتصاد مقاومتی در عرصه عمل بروز و ظهور نداشته باشد.
وی تصریح کرد: مطالبه کننده در کشور کم نیست و همه مطالبه می‌کنند اما مشکل ما در مساله اقتصاد مقامتی آن است که مجری و آن کسی که باید در میدان عمل وارد شود و اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کند، در میدان عمل وارد نشده و اقتصاد مقاومتی بر زمین مانده است.
امام جمعه شهرکرد با تاکید بر این که گام اول برای تحقق اقتصاد مقاومتی را باید دولتمردان بردارند تاکید کرد: به یقیین تحقق اقتصاد مقاومتی یک أمر همگانی است و همه آحاد جامعه، قوا و مسئولان باید در این جهت نقش آفرین باشند اما فرماندهی و قرارگاه این امر مهم باید در دولت و توسط دولت شکل بگیرد و طبعا دولت اگر بخواهد فرماندهی کند و قرارگاه شکل بدهد، باید یک قرارگاه عملیاتی به دور از شعار،حرف و مطالبه‌گری شکل بدهد تا شاهد عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در جامعه باشیم.
نماینده ولی‌فقیه با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ویژه در ورود جدی به مساله اقتصاد مقاومتی تصریح کرد:انسان وقتی می‌شنود در مساله اقتصاد مقاومتی که در کشور مظلوم واقع شده است، یک حرکت جدی و قابل توجهی توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله میراث فرهنگی صورت گرفته است، از صمیم قلب خوشحال می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام حرکت به سمت تولید و اشتغال‌زایی در مجموعه میراث فرهنگی و صنایع دستی را یک أمری بسیار ضروری خواند و افزود: تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و رونق تولید داخلی از پایه‌های اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی است که میراث فرهنگی و گردشگری می تواند با یک برنامه‌ریزی دقیق، زمینه را برای تولید صنایع‌دستی و اشتغال‌آفرینی در جامعه فراهم کند.
امام جمعه شهرکرد ،با تاکید بر این که اقدامات و فعالیت‌ها دستگاه‌ها باید در کف جامعه محسوس و ملموس باشد تصریح کرد: متأسفانه در سطح کلان کشور گرفتار ارائه گزارش‌ها و آمارهایی سطحی و شعاری هستیم و کمتر آثار و خروجی کارها و اقدامات در عرصه و کف جامعه مشاهده می‌شود که امیدوار هستیم با تلاش و جدیت بیشتر دستگاه‌های اجرایی، شاهد آثار بیشتر کارها در جامعه باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام تاکید کرد:بدون شک ورود جدی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در عرصه‌های تولید صنایع دستی، اشتغال‌زایی و بها‌دادن به ظرفیت‌های داخلی و کمک و پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی ورود مبارک و اقدام ارزشمندی است که در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار موثر و نقش آفرین خواهد بود.
امام جمعه شهرکرد،راه برون رفتن کشور از مشکلات را ورود عملی در کارها پیدا کردن، سهیم شدن در رفع مشکلات و تبدیل نشدن به یک مطالبه‌گر صرف دانست و تصریح کرد: این که میراث فرهنگی به دور از حرف و شعارزدگی در عرصه عمل وارد شود و امکانات و تسهیلات را در اختیار تولیدکنندگان و جویندگان کار قرار بدهند و کارها را با تعامل و همراهی یکدیگر انجام شود،بدون شک در رفع مشکلات موثر خواهد بود و آثار آن در جامعه به عینه دیده خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام تاکید کرد:اگر کارها و اقدامات فقط در جلسات و آمارها خلاصه شود و در عرصه عمل و کف جامعه هیچ چیز مشاهده نشود، قطعا هیچ کاری از پیش نخواهد رفت و هیچ مشکل و کاستی در جامعه رفع نخواهد شد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان،ظرفیت‌های صنایع دستی استان را فراوان دانست و تاکید کرد: اعتقاد بنده این است که اگر در استان بر روی صنایع دستی به صورت ویژه کار کنیم بدون شک استان می تواند به استان های همجوار تنه بزند و آن‌ها پیشی بگیرد.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: شاید برخی‌ها تحقق این مهم را به خاطر پیشرفت‌ها و سابقه بالای استان‌های همجوار در تولید صنایع دستی ناممکن بدانند اما بدانید اگر با عزم و اراده جدی در این عرصه وارد شویم و همه امکانات و ظرفیت‌های در این جهت به کار گرفته شود، این أمر شدنی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد حجت الاسلام و المسلمین نکونام با تبریم ماه مبارک رمضان ،این ماه را زمان عبودیت و بندگی به محضر خدای متعال دانست و گفت: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مغتنم برای تمرین عبودیت و اعتلای انسان در پیشگاه خداوند است که باید از این ظرفیت ارزشمند بیشترین بهره برده شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در ابتدای این دیدار ،راه‌اندازی کارگاه تولید نمد در بهرام‌آباد، تبدیل حمام قدیمی باباحیدر به سفره‌خانه سنتی و ایجاد مجتمع خاتم در روستای شیخ‌شبان را سه پروژه مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد.
بهمن عسگری سوادجانی افزود:در سال گذشته یک‌ میلیون دلار صادرات صنایع دستی به کشورهای حوزه خلیخ فارس، آلمان، آمریکا و کانادا انجام شده که 145هزار دلار آن مربوط بهع صادارت نمد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 25 میلیارد ریال تسهیلات با بهره کم به صنعتگران استان پرداخت شد که در این حوزه زمینه اشتغال 480 نفر فراهم شد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه شهرکرد:اقتصاد مقاومتی در کشور مظلوم است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104290) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین