ضبط و معدوم سازی 650 کیلوگرم شیر خام در عجب شیر

مهدی شهابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای ارتقای بهداشت عمومی مردم و بازرسی از مراکز جمع آوری شیر خام در این شهرستان این مقدار شیر خام توسط بازرسان بهداشتی این شبکه کشف و ضبط شد.
وی یادآور شد: این شیرها پس از انجام آزمایش، از نظر وضعیت ارگانولپتیکی، نامناسب، غیربهداشتی و غیر قابل مصرف تشخیص داده و با هماهنگی مقام قضایی معدوم و از چرخه مصرف خارج شد.
رئیس شبکه دامپزشکی عجب شیر با بیان اینکه روزانه بیش از دو تن شیرخام در عجب شیر تولید می شود، اظهار کرد: از آغاز طرح ساماندهی مراکز جمع آوری شیر در این شهرستان از دو واحد مرکز جمع آوری شیر فعال، یک واحد موفق به دریافت پروانه بهداشتی دامپزشکی شده و پرونده واحد دیگر نیز در دست اقدام برای صدور پروانه بهداشتی است.
شهابی با قدردانی از حمایت های بی دریغ مسئولان استانی و محلی، به ویژه دادستان عمومی و انقلاب و فرمانده انتظامی مراغه از مردم خواست مواد پروتئینی خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خریداری و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به شبکه دامپزشکی این شهرستان با شماره تلفن اختصاصی 1512 اطلاع دهند.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت درفاصله 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7485/8023/518

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضبط و معدوم سازی 650 کیلوگرم شیر خام در عجب شیر» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-104303) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا