راهكارهاي تقويت گردشگري مذهبي در اصفهان بررسي شد

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان در نشست روز چهارشنبه اين اداره كل، تعريف مسيرهاي جديد گردشگري در جهت توسعه گردشگري مذهبي استان، هماهنگي هيات امناي مكان هاي مذهبي و متبركه با نصب تابلوهاي راهنما و آموزش افراد علاقمند بعنوان راهنماي گردشگري مذهبي مطرح شد.
معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان در اين نشست گفت: ما بدنبال گسترش گردشگري مذهبي در اصفهان هستيم.
محسن يار محمديان با تاكيد بر ضرورت توجه به توان بالقوه استان در عرصه گردشگري مذهبي افزود: نزديك به 780 بقعه متبركه، گلستان هاي شهدا و زائرسراها در سطح استان وجود دارد و لازم است طرح ساماندهي اين مكان هاي مذهبي در دستور كار اداره كل ميراث فرهنگي و ارگان هاي مختلف قرار گيرد.
وي گفت: بخش هايي كه به نوعي با گردشگري مذهبي و معنوي در ارتباط هستند، با تعامل و همكاري با سازمان ميراث فرهنگي مي توانند به ساماندهي گردشگري مذهبي استان و رسيدگي به وضعيت بقاع متبركه و زائر سراها كمك كنند.
وي تصريح كرد: با درجه بندي اين مكان ها و قراردادن آنها در حوزه محورهاي گردشگري استان و اعلام به تورها و آژانس هاي مختلف در قالب بسته هاي سفر مي توان به رونق اين بخش كمك كرد.
كميته گردشگري مذهبي استان اصفهان را نمايندگان اداره كل اوقاف، بنياد شهيد و امور ايثارگران، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي و نماينده انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي كميته گردشگري مذهبي استان اصفهان تشكيل مي دهند.
استان اصفهان با داشتن 718 امامزاده رتبه سوم كشوري را از نظر تعداد امامزادگان به خود اختصاص داده است.
د/6027/7141

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهكارهاي تقويت گردشگري مذهبي در اصفهان بررسي شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10431) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا