ثبت نام مهماني دانشجويان از امروز آغاز شد

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، سامانه خدمات آموزشي سازمان امور دانشجويان به نشاني http://mad.saorg.ir براي ثبت درخواست نقل و انتقال و مهماني دانشجويان از امروز چهارشنبه اول ارديبهشت ماه فعال شد.
دانشجويان مي توانند درخواست هاي خود را تا 31 ارديبهشت ماه در اين سامانه ثبت كنند.
متقاضيان پس از ثبت نام در سامانه خدمات آموزشي سازمان امور دانشجويان كد رهگيري دريافت مي كنند كه پي گيري وضعيت درخواست متقاضيان از طريق كدرهيگري امكان پذير خواهد بود.
درخواست هاي دانشجويان براي نقل و انتقال و مهماني در دانشگاه مبدا از 15 خردادماه آغاز و تا 15 تيرماه ادامه خواهد داشت.
همچنين بررسي و اعلام نظر دانشگاه هاي مبدا نيز 15 مرداد تا 10 شهريور ماه انجام مي شود.
در شرايط عمومي و اختصاصي نقل و انتقال دانشجويان آمده است: در اين سامانه تمام دانشجويان دانشگاههاي دولتي اعم از روزانه و شبانه و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي غيردولتي - غيرانتفاعي و دانشگاه‌هاي فني و حرفه اي امكان ثبت تقاضاي ميهماني و انتقال را دارند.
به دانشجويان ميهمان خوابگاه تعلق نمي گيرد، دانشجويان دوره روزانه در صورت مهماني ملزم به پرداخت شهريه هستند.
همچنين در صورت مغايرت اطلاعات و مدارك ارسالي با درخواست، حق هرگونه مهماني و انتقالي از دانشجويان سلب مي شود.

** هياتي اسپانيايي از دانشگاه شريف بازديد كرد
هياتي از دانشگاه سانتياگودي كامپوستلا كشور اسپانيا از دانشگاه صنعتي شريف بازديد كرد.
محمد موقر معاون امور بين الملل دانشگاه صنعتي شريف در اين جلسه به معرفي دانشگاه پرداخته و پس از آن، دانشگاه سانتياگو دي كامپوستلا توسط رئيس آن معرفي شد.
در ادامه اين جلسه بحث و بررسي پيرامون چگونگي انجام همكاري هاي مشترك ادامه يافت.
همچنين در پايان اين جلسه، اعضاي اين هيات اسپانيايي به بازديد از مركز خدمات فناوري شريف و دانشكده هاي شيمي و مهندسي كامپيوتر پرداخته و در خصوص راهكارهاي گسترش همكاري با يكديگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.
دانشگاه سانتياگو دي كامپوستلا هماهنگ كننده طرح اراسموس مرحباست كه در آن 5 دانشگاه ايراني با 9 دانشگاه اروپايي به منظور افزايش همكاري هاي علمي در زمينه تبادل دانشجو تفاهم نامه همكاري امضا كرده اند.

** كانون دانش آموختگان خوارزمي راه‌اندازي مي شود
رئيس دانشگاه خوارزمي با تاكيد بر تاسيس كانون دانش آموختگان در اين دانشگاه، با صدور حكمي مسئول كانون دانش آموختگان را منصوب كرد.
محمدعلي سبحان اللهي رئيس دانشگاه خوارزمي با صدور حكمي فرامرز كنجوري عضو هيات علمي دانشكده فيزيك اين دانشگاه را به عنوان مسئول كانون دانش آموختگان دانشگاه خوارزمي منصوب كرد.
در اين حكم آمده است: «با توجه به اهميت موضوع دانش آموختگان دانشگاه و لزوم تأسيس مركزي رسمي براي شناسايي، ايجاد ارتباط پيوسته دوجانبه و بهره بردن از توان و تجربيات آنان و همياري و همفكري دوسويه براي ارتقاي دانشگاه، به عنوان مسئول كانون دانش آموختگان دانشگاه خوارزمي منصوب مي شويد.»

** مجمع كانون خانه و دانشگاه در دانشگاه تهران راه اندازي شد
اولين مجمع كانون خانه و دانشگاه با هدف تبادل نظر و به اشتراك‌گذاري مباني آموزشي و هنجارهاي اجتماعي ميان دانشكده و خانواده در دانشكده مهندسي مكانيك دانشگاه تهران برگزار شد.
از اهداف مهم اين كانون مي‌توان به تبيين مسئوليت‌هاي خانواده و دانشكده نسبت به امور آموزشي و مسئوليت اجتماعي دانشجويان و تقويت اين احساس مسئوليت، ايجاد، تقويت و تحكيم رابطه بين خانواده و دانشگاه، مطالعه، بررسي، پيشنهاد و مشاركت در تسهيل و ارتقاي رشد علمي و اجتماعي دانشجويان، شناسايي و جلب مشاركت‌هاي داوطلبانه براي ارتقاء امكانات براي تحقق اهداف كانون و ايجاد زمينه‌هاي عملي براي افزايش فعاليت كانون به منظور ارتقاي كيفيت تحصيلي دانشجويان اشاره كرد.
در اولين مجمع اين كانون كه با حضور خانواده‌ دانشجويان به همراه اساتيد دانشكده مهندسي مكانيك برگزار شد، گلزاري معاون وزارت ورزش و جوانان، درخصوص الزامات تشكيل، محاسن و ويژگي‌هاي اين كانون به ايراد سخنراني پرداخت و خانواده‌ها نيز نظرات خود را مطرح كردند.

** ظرفيت پژوهشگاه‌هاي علوم انساني در پيوست نگاري فرهنگي بررسي شد
ظرفيت پژوهشگاه‌هاي علوم انساني و تخصصي دستگاه‌‌هاي اجرايي به منظور پيوست نگاري فرهنگي در كميسيون فرهنگي و پيوست نگاري فرهنگي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي بررسي شد.
نشست اختصاصي كميسيون فرهنگي و پيوست نگاري فرهنگي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي با جمعي از مسئولان پژوهشگاه هاي علوم انساني برگزار شد.
در اين جلسه « ظرفيت پژوهشگاه‌هاي علوم انساني و تخصصي دستگاه‌‌هاي اجرايي به منظور پيوست نگاري فرهنگي » بررسي شد.
حسن بنيانيان گفت: با توجه به الزام قانوني مبني بر لزوم پيوست‌نگاري فرهنگي براي طرح‌هاي بزرگ در كشور توسط دولت، بايد با همكاري پژوهشگاه هاي علوم انساني بويژه پژوهشگاه‌هاي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي، دانشگاه‌هاي و پژوهشگاه‌هاي مستقل و حوزه‌هاي علميه اين امر مهم انجام شود.
وي افزود: ما بر اساس تعريف حداكثري از فرهنگ به معناي نظامي از باورها، مفروضات، ارزش‌ها و نمادها كه ادراكات و مناسبات جامعه را شكل مي دهد، پيوست نگاري را عملياتي مي كنيم.
رئيس كميسيون پيوست فرهنگي ادامه داد: پيوست‌نگاري فرهنگي به تنهايي تحولي ايجاد نمي كند اما آغاز حركت به سمت تحول اساسي در برپايي تمدن نوين اسلامي است.
وي افزود: تغييرات فرهنگي اعم از تغييرات آگاهانه و ناآگاهانه هدف پيوست نگاري است كه بايد به تغيير رفتار در چارچوب دستيابي به فرهنگ مطلوب بيانجامد.
بنيانيان افزود: براي تاثيرگذاري بر رفتار فرد ابتدا بايد بر روند كسب آگاهي وي تاثيرگذار باشيم كه اين آگاهي به تدريج در چهار لايه باورهاي بنيادين، ارزش ها، رفتارها و هنجارها و نمادها تأثيرگذار خواهد بود.
فراهنگ**9187**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ثبت نام مهماني دانشجويان از امروز آغاز شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10435) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا