خبرنگاران و رسانه ها در تعامل ، مهربانی و صیانت از حقوق مردم باید الگو باشند

در این جشن كه معاونان ، مدیران ، خبرنگاران و كاركنان ایرنا حضور داشتند محمد خدادی خاطر نشان كرد : اگر اخلاق، تعامل، مهربانی و صیانت از حقوق مردم در میان خبرنگاران و كاركنان رسانه ها نهادینه باشد ، قطعا در دل های مردم نیز اثرگذار خواهند بود و به حل بسیاری از مشكلات جامعه كمك خواهند كرد.
مدیرعامل ایرنا اضافه كرد : سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی سازمانی مغزافزار است كه با تولید اطلاعات در اداره كشور و حل مشكلات مردم و همچنین تقویت همبستگی میان مردم و مسئولان اثرگذار است.
خدادی كاركنان ایرنا را مجموعه ای متدین و پرهیزكار دانست و گفت این سازمان همواره نیازمند فراگیری آموزه های دینی است تا اثر گذاری آن بیشتر شود.
در ادامه این آیین كه با مولودی خوانی و شادی دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت همراه بود حجت الاسلام یاسر محمودی از كارشناسان مذهبی به زندگانی آقا امیر مومنان اشاره كرد و گفت شیعیان با پیروی از دستورات اهل بیت(ع) همواره یك اتحاد روحی و معنوی را با معصومین(ع) برقرار كرده اند.
وی با اشاره به آیه 69 سوره نساء گفت: كسانی كه از فرامین الهی و رسول خدا اطاعت محض دارند در روز قیامت با انبیا، شهدا، صدیقین و صالحین محشور می شوند و لازمه اطاعت از خدا و پیامبرش یك نوع اتحاد معنوی و روحی با خاصان درگاه آن حضرت است.
این كارشناس مذهبی اضافه كرد : روح اطاعت و تسلیم این است كه انسان در مقابل اشخاصی كه خدا اطاعت از آنان را واجب كرده دارای حالت انقیاد باشد و هر قدر درجه اطاعت بیشتر باشد درجه قرب الهی انسان نیز بیشتر می شود.
محمودی با اشاره به صفات شیعه كه در كتاب های روایی بیان شده، اظهار داشت:‌ شیخ صدوق در كتاب توحید از امام صادق(ع) روایت كرده كه «شیعیان ما كسانی هستند كه از اخلاق ما پیروی می كنند.»
محمودی با بیان بعضی از صفات شیعیان و پیروان ائمه(ع) گفت: امام صادق(ع) فرمود «شیعیان ما را هنگام نماز امتحان كنید و ببینید چگونه بر نماز خود محافظت می كنند و همچنین ببینید كه چگونه اسرار اهل بیت(ع) را نزد دشمنان حفظ می كنند.»
وی با اشاره به ضرورت برگزاری جلسات اخلاقی و اعتقادی گفت: زیربنای تمام اعمال انسان ها شامل اعتقاد و فكر است و طبق آیه 84 سوره اسراء اعمال تمام انسان ها بر اساس اعتقاد و شاكله ذهنی آنان است و ارزش هر عمل نیز بر اساس فكر و اعتقاد است.
این كارشناس مذهبی با استناد به این سخن آیت الله عبدالله جوادی آملی كه مشكل جامعه ما توحید است، اظهار داشت: زمانی كه موضوع توحید برای انسان حل شود، تمام اعمال و اخلاقش نیز در تعامل با دیگران حل می شود.
این مراسم با مدیحه سرایی یكی از مداحان اهل بیت(ع) ادامه یافت و كارمندان، خبرنگاران و مدیران ایرنا سالروز میلاد مولود كعبه را با یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و همچنین شهیدان ایرنا گرامی داشتند.
فراهنگ**1003** 1568

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خبرنگاران و رسانه ها در تعامل ، مهربانی و صیانت از حقوق مردم باید الگو باشند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10436) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا