همایش ملی بررسی ماهیت "تشیع &a

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازخبرگزاری نسیم آنلاین ،اولین همایش ملی بازخوانی ماهیت تشیع انگلیسی به همراه آئین رونمایی از کتاب "مرجعیت موروثی یا تشیع انگلیسی" شب گذشته با حضور آیت‌الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت‌الله "قرهی" مدیر مدرسه علمی امام مهدی(عج)، "حسن رحیم‌پور ازغدی" عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و "صالح قاسمی" نویسنده این کتاب در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.
صالح قاسمی نویسنده کتاب "مرجعیت موروثی یا تشیع انگلیسی" در ابتدای این مراسم در سخنانی، گفت: بعد از جنگ جهانی اول نظام سلطه به دنبال سلطه بر جهان اسلام و حفظ منافع خود از این طریق برآمد. بر این اساس راهبرد آنها در این راه ایجاد تفرقه و از بین بردن وحدت اسلامی بین کشورهای مسلمان بوده است.
وی افزود: درست بعد از پایان جنگ جهانی اول بود که وهابیت شکل گرفت. البته در ابتدا هدف آنها مبارزه با ماهیت حکومت عثمانی بود ولی به تدریج جهان اسلام و کشورهای اسلامی را مورد هدف خود قرار دادند.
این نویسنده ادامه داد: بعد از پایان جنگ جهانی اول دیدیم که توجه دنیا و غرب به جهان اسلام و شیعیان شکل گرفت. در آن سال ها حوادث و اتفاقات فراوانی شکل گرفت ولی ماجرا از آنجایی خیلی جدی شد که انگلیسی ها در ماجرای فتوای "میرزا رضای شیرازی" مبنی بر ممنوعیت و حرام بودن تنباکو به این ماهیت و قدرت نمایی روحانیودن در جهان اسلام خصوصا ایران پی بردند.
قاسمی خاطرنشان کرد: اما جا دارد که امشب پیرامون پدیده ای که امروز با عنوان جریان های تکفیری با آن آشنا هستیم صحبت کنم و باید بگویم که این جریان تکفیری اهل سنت در پایان راه خود قرار دارد. زیرا همه مردم جهان و منطقه متوجه واقعیت و ماهیت اصلی این جریان شده اند.
وی اضافه کرد: کشورهای غربی و دشمنان اسلام امروز طرحی را دنبال می کنند که در آن روحانیت را در برابر روحانیت و مرجعیت را در برابر مرجعیت قرار بدهند. بر این اساس رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نخستین بار عنوان تشیع انگلیسی را بر روی این طرح نام نهادند.
این نویسنده یادآور شد: زیرا قبل از این نام نهادن توسط رهبری چنین عنوانی عملا وجود نداشت. در حقیقت نام نهادن چنین اسمی بر روی طرح دشمنان اسلام نشان از نگاه راهبردی و کلان رهبر معظم انقلاب اسلامی به این دشمنی کشورهای غربی دارد.
قاسمی تصریح کرد: علت تمرکز این کتاب بر جریان شیرازی این است که این جریان قلب انحراف است. می بینیم که صادق شیرازی فرزند آیت الله سید محمد شیرازی درحالی که 30 سال دارند ادعای مرجعیت می کنند. البته این ادعای او توسط علما و مراجع تقلید به صورت مناسبی پاسخ داده شد.
وی در پایان گفت: آنچه که امروز در منطقه شکل گرفته دارای تهیه کنندگان و کارگردانانی است. بر این اساس تهیه کنندگان آن جریان های تکفیری اهل سنت و شیعه های افراطی و کارگردانان ان نیز دنیای غرب و در راس آن آمریکا است. در حقیقت ما امروز آثار حمایت آمریکا و غرب از جریان شیرازی را به خوبی مشاهده می کنیم.
آیت‌الله قرهی موسس و مدیر مدرسه علمی امام مهدی(عج) در بخش دوم این مراسم در سخنانی، گفت: ما نیاز داریم نه یک جلسه بلکه چندین جلسه را با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه راجع به جریانی که می خواهد اسلام ناب به مردم جهان معرفی نشود صحبت کنیم.
وی افزود: اینجا یک سوال مطرح می شود و آن سوال این است که آیا این جریان متعلق به زمان ما است یا نه؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت ما در عالم دو نوع جریان داریم. نخست جریان حق و دوم جریان باطل است. خداوند متعال در قرآن کریم فرمودند که هادیان مردم را دعوت به خداوند می کنند ولی به خود دعوت نخواهند کرد.
موسس و مدیر مدرسه علمی امام مهدی(عج) ادامه داد: خداوند متعال در سخنان خود می فرمایند چون در عالم شیطان وجود دارد هادی می آید تا شما را هدایت کند. بر این اساس در عالم همیشه وضع به همین صورت بوده است. یعنی در یک طرف الله است و در طرف دیگر شیطان قرار دارد.
آیت الله قرهی خاطرنشان کرد: جریان تشیع انگلیسی یک نوع تفکر است که از گذشته ها در تاریخ وجود داشته است. در حقیقت این جریان از زمان یهود به بعد ایجاد شده و حتی صهیونیسم جهانی هم زائیده همین جریان است. بر این اساس جریان تشیع انگیسی هم یک داستان نیست بلکه یک واقعیت است.

وی اضافه کرد: برگزاری این قبیل همایش ها و طرح این نوع مباحث همه ریشه دینی و مذهبی دارد. امام خمینی (ره) در سخنان خود فرموده بودند که سران آمریکا همان سران سپاه شیطان هستند و جز این چیز دیگری نداریم. در حقیقت همانگونه که قبلا گفتم در دنیا دو جریان حق و باطل بیشتر نداریم.
موسس و مدیر مدرسه علمی امام مهدی(عج) یادآور شد: موضوع بعدی که این این مراسم به آن اشاره می کنم مسئله نفوذ است. دشمنان اسلام وقتی که دیدند جریانی بر حق است و در عالم جلوه می کند سعی می کنند تا در آن جریان نفوذ کرده که ان را در نهایت از بین ببرند. روش آنها هم به این صورت است که در جریان این نفوذ اعلام می کنند که ما هم جزء این جریان اسلامی هستیم.
آیت الله قرهی ادامه داد: انها در این راه یعنی در این نفوذ جهاد دروغین می سازند، داعش را ایجاد می کنند و جریان دروغین طالبان را درست می کنند تا از این طریق اسلام و این جریان درست الهی را نابود کنند. اما حضرت محمد (ص) در سخنان خود می فرمایند: اگر می خواهید حق را بفهمید باید بدانید که آن در سنت است.
وی اضافه کرد: همدستی با حق پیروزی به دنبال دارد و همنشینی با باطل به شکست خواهد انجامید. بر این اساس نباید این تصور را کنیم که اگر آنها تبلیغات می کنند از ما جلوتر هستند و ما از آنها عقب افتاده ایم. در حقیقت باید بدانیم اندک بودن ملاک نیست و چه بسا پیروزی هم می آورد.
موسس و مدیر مدرسه علمی امام مهدی(عج) افزود: البته از طرف دیگر هم نباید دشمن را هرچند هم که ناتوان باشد دست کم گرفت. زیرا هم دشمن ناتوان نیز می تواند برای اسلام گرفتاری هایی را بوجود بیاورد. در حقیقت هرکسی که از دشمن خود غافل شود دچار دسیسه های مختلفی می شود.
آیت الله قرهی یادآور شد: بگذارید خیلی راحت و رک بگویم که ما از حوزه غفلت کردیم. برای همین هم هست که افرادی چون صادق شیرای ها سر برآوردند. در حقیقت ما برای درامان بودن از دشمن باید به طرح مسائل و کارکردن بر روی موضوعاتی چون امام و امست در قرآن و روایات بپردازیم.
وی تصریح کرد: زمانی که ما لقظ امام را بیان می کنیم در حقیقت تمرین همان موضوع امام و امت را انجام می دهیم. نکته دیگر اینکه ما باید خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی از لفظ امام خامنه ای استفاده کنیم. زیرا هرگاه کلمه امام بیان می شود ناخداگاه همه اذهان به سمت امام خمینی (ره) می رود.
آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز که در این مراسم حضور داشت در سخنانی،، گفت: مسئله تشیع انگلیسی و اسلام آمریکایی چالش بزرگ مبارزات فکری جامعه اسلامی است. بر همین اساس هم هست که در بیانات امام خمینی (ره) هم اسلام آمریکایی و هم تشیع انگلیسی آمده بوده است.
وی افزود: جریان تشیع انگلیسی از جریان اسلام آمریکایی به لحاظ استفاده از ابزار نرمتری که به کار می گیرد خطرناک تر است. از ان طرف هم جریان اسلام آمریکایی که با پوشش اسلام اهداف آمریکا را دنبال می کند که منبع اصلی آن دولت عربستان بوده و مادر فکری آن هم وهابیت است.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: ما امروز شاهد خطر اسلام آمریکایی در کل جهان اسلام هستیم. بر این اساس مهمترین ابزاری را هم که آنها برای رسیدن به اهداف خود به کار می گیرند ابزار تفرقه است.
آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: اما باید این موضوع را اینجا بیان کنم که تشیع انگلیسی به مراتب خطرناک تر از اسلام آمریکایی است. زیرا جریان اسلام آمریکایی با مقاومت رهبران تشیع روبرو شد. در حقیقت آنچه که اسلام آمریکایی را شکست داد اسلام اصیلی بود که پرچم داران ان علمای تشیع بودند.
وی اضافه کرد: تشیع انگلیسی بعد از پایان جنگ با صدام آغاز به کار کرد. اما بعد از شکست صدام و نابودی آن توسط آمریکا این جریان تشیع انگیسی و فعالیت های آنها شدت بیشتری به خود گرفت. بر این اساس هدف تشیع انگلیسی نفوذ در دو جامعه اسلامی ایران و عراق بود.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یادآور شد: زیرا اگر دو جامعه اسلامی ایران و عراق به هم بپیوندند می توانند سرنوشت جهان اسلام و در مدلی بزرگتر منطفه را تغییر بدهند. بر این اساس اینگونه شد که آنها شروع به سرمایه گذاری بر جریان تشیع انگلیسی کردند.
آیت‌الله اراکی متذکر شد: مهمترین و اصلی ترین استراتژی تشیع انگلیسی خالی و تهی کردن محتویات و درون مایه تشیع الهی است. اما باید این موضوع را بدانیم که آنها قصد دارند با نفوذ خود ظاهر و پوسته تشیع الهی را نگهداشته و محتویات آن را از درون تهی کنند.
وی تصریح کرد: مهمترین کار حضرت امام خمینی (ره) احیاء و تقویت جریان استکبار ستیزی بوده است. زیرا استکبار امروز فقط با دین نمی جنگد بلکه با موجودیت اسلام در حال نبرد است. بر این اساس ما امروز باید پشت دولت را بگیریم زیرا دولت ما به دنبال تقویت زیرساخت های معنوی و مذهبی در کشور است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: امروز جریان تشیع انگلیسی به دنبال این موضوع است که وجود استکبار در جهان اسلام مشروعیت پیدا کند و نبرد علیه اسرائیل نامشروع شود. در حقیقت ما اگر شیعه هستیم هویت ما ظلم ستیز و استکبار ستیز است. بر این اساس این موضوع یکی از شاخص های اصلی تشیع است.
آیت‌الله اراکی اضافه کرد: پیام قیام امام حسین (ع) در حقیقت اوج موضع گیری تشیع دینی و اسلام حقیقی در برابر دشمن و استکبار است. امروز دولت آمریکا سردمدار ظلم و ستم در جهان است. همچنین ظلم و ستم هایی که امروزه در منطقه ما رخ می دهد یک پای آن عربستان سعودی است.
وی در پایان تصریح کرد: اگر نبود جریان تشیع و واقعه قیام امام حسین (ع) چیزی از همین اسلام ناب و تشیع امروزی هم باقی نمی ماند. امروز هم اگر رابطه بین تشیع و اسلام ناب قطع شود از امام امت هیچ کاری ساخته نیست و نخواهد بود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش ملی بررسی ماهیت "تشیع &a» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10447) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین