مریوان جزو هفت شهر برتر گردشگری ایران معرفی شد

استان‌ها > کردستان - در نهمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، مریوان جزو هفت شهر برتر گردشگری ایران معرفی شد.

محمد فلاحی فرماندار مریوان در گفتگو با خبرآنلاین کردستان گفت: در نشستی که برای بررسی موضوع وضعیت ستادهای خدمات سفر کشور تشکیل شده بود، شهر مرزی مریوان در کنار شهرهای اصفهان، مشهد، ساری، خرم آباد، رامسر و نیشابور به عنوان هفت شهر برتر حوزه گردشگری معرفی شد.
فلاحی با تبریک این مهم و قدردانی از همه دستگاه‌هایی اجرایی و متولیان امر در کسب این رتبه کشوری و جایگاه شایسته مریوان در بین هفت شهر گردشگری، عنوان کرد: شهرداری مریوان و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان نوروز امسال با تشکیل ستادهای متعدد تسهیلات سفرهای نوروزی، تمام تلاش خود را برای دستیابی به این موفقیت مهم به کار گرفتند.
فلاحی تصریح کرد: علاوه بر این موفقیت بزرگ برای نخستین بار در استان کردستان مجوز اقامتگاه بومی گردی در این شهرستان با مدیریت در روستای دره‌تفی ایجاد شده است.
وی با اشاره به پتانسیل‌های مهم و بالقوه گردشگری در مریوان، خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی در خصوص بررسی و شناسایی مکان‌های فرهنگی اقدامات خوبی در طول چند سال اخیر انجام داده است.
فرماندار مریوان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص توسعه گردشگری در روستاهای هدف در مریوان، یادآور شد: با حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری و بخشداری‌های مربوطه در چند سال اخیر و با اطلاع رسانی و تشکیل کلاس‌های مربوطه و آموزش‌های مقدماتی به روستائیان سعی بر آن بوده است این مهم به مرور زمان در بین روستائیان نهادینه شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مریوان جزو هفت شهر برتر گردشگری ایران معرفی شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10461) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین