یادداشت ظریف در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست

خانه | سیاسی فارس منبع:

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست اخرین دیدگاههای خود را درباره مسائل بین‌المللی مطرح کرد.

یادداشت ظریف در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست
به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی که روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست آن را منتشر کرده است، نوشت: تقریبا 3 سال پیش، رئیس‌جمهور تازه انتخاب شده ایران با تعهدی آشکار دعوت کرد تا همکاری سازنده‌ای در خصوص «حل بحران هسته‌ای که ایران و غرب را از هم دور کرده بود» همکاری صورت پذیرد. حاصل 22 ماه دیپلماسی بی‌سابقه – توافق تاریخی برنامه جامع اقدام مشترک (یرجام) – در ماه ژانویه رسما اجرایی شد. با این حال علی‌رغم این دست‌آورد مهم، واقعیت نگران‌کننده آن است که ما اکنون با چالشی بزرگ‌تر مواجه شده‌ایم.

ظریف در ادامه تصریح کرد: آنهایی که زمانی پشت دود ناشی از بحران ساختگی برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشور من پنهان شده بودند، بر ماجراجویی‌های خسارت‌بار خود افزوده‌اند. اینان از سر استیصال، به چیزهایی پناه برده‌اند که همه ما باید طی سال‌های آتی و شاید دهه‌های بعد با آنها زندگی کنیم. بگذارید تا در این خصوص بیشتر توضیح دهم.

درحال تکمیل...

کلمات کلیدی:

واشنگتن پست محمدجواد ظریف


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یادداشت ظریف در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10484) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز