کلوپ: دربی روهر خشن‌تر از اینجاست!

مصاحبه كلوپ با كارشناس بازي PES پيش از دربي مرسي‌سايد

کلوپ: دربی روهر خشن‌تر از اینجاست!

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 0

فوتبال جهان - پیش از دربی مرسی‌ساید یورگن کلوپ با جیم بگلین، مدافع سابق لیورپول و کارشناس بازی کامپیوتری محبوب PES، گفت‌وگو کرد و از تجربه دربی‌های گذشته گفت.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ قسمت شماره 226 دربي مرسي‌سايد امشب در حالي برگزار مي‌شود كه يورگن كلوپ براي اولين بار اين ديدار سنتي را تجربه مي‌كند. سرمربي آلماني ليورپول كه با پيروزي دراماتيك مقابل دورتموند فعلاً روزهاي خوبي را مي‌گذراند، در نيمه‌نهايي ليگ اروپا بايد به مصاف ويارئال برود اما پيش از آن يك ديدار سخت مقابل رقيب همشهري خود اورتون دارد؛ ديداري كه اگرچه در جدول براي هر دو تيم تأثير چنداني نخواهد داشت اما هميشه و همه حال حيثيتي بوده است و پيروزي در آن يك امتياز محسوب مي‌شود. كلوپ كه براي حضور در دربي مرسي‌سايد خيلي ذوق داشت، پيش از مسابقه با جيم بگلين، مدافع سابق ليورپول و كارشناس بازي كامپيوتري محبوب PES، گفت‌وگو كرد و از تجربه دربي‌هاي گذشته گفت.

اهميت دربي
بخش ابتداي صحبت‌هاي كلوپ به اتفاقات پيش از بازي با بورنموث و اهميت دربي اختصاص داشت؛ جايي كه مستر كلوپو فاش كرد بازيكنانش به جاي اجراي دستورات تاكتيكي‌‌اش فقط و فقط به فكر دربي امروز بودند: «وقتي ما در رختكن بوديم و من داشتم براي بازيكنان درباره اهميت بازي يك‌شنبه صحبت مي‌كردم، فكر نمي‌كنم واقعاً كسي در حال گوش دادن بود. آنها داشتند به بازي با اورتون مي‌انديشيدند و من مشكلي نداشتم. اتفاقاً خيلي باحال است، همچنين هيجان‌انگيز و با اهميت.»

دربي هميشه سخت است
كلوپ اگرچه در قالب سرمربي دورتموند دربي گلزن كرشن را بارها تجربه كرده اما براي اولين بار است كه در حال و هواي دربي مرسي‌سايد قرار مي‌گيرد؛ تجربه‌اي جديد كه كلوپ از آن استقبال مي‌كند: «دربي هميشه سخت است، چون شما مجبور هستيد كه فشارها را كنترل كنيد. من اين بازي‌هاي ويژه را دوست دارم. من از سال 2001 مربيگري مي‌كنم و در اين 15 سال هر بازي برايم اهميت خاصي داشته است اما بازي‌هاي ويژه همچون دربي تفاوت زيادي دارد.»

مقايسه دربي گلزن كرشن و مرسي‌ سايد
كلوپ سپس به مقايسه جو دربي ريور و مرسي‌سايد پرداخت و از خاطره‌هايش در آن زمان گفت: «در سال 2008 ما در هفته چهارم بايد به مصاف شالكه مي‌رفتيم و تيم موفقيت چنداني به دست نياورده بود اما تنها بازي‌اي كه هواداران به آن توجه داشتند، دربي بود. در دورتموند همه اعتقاد دارند دربي مهمتر از خود تورنمنت است. شما اين را مي‌توانيد از جو ورزشگاه در زمان‌هاي دربي حس كنيد. زماني كه سرمربي دورتموند بودم، در خياباني زندگي مي‌كردم كه دو همسايه طرفدار شالكه داشتم. هر موقع از خانه بيرون مي‌آمدم، آنها پرچم‌هاي شالكه را برايم تكان مي‌دادند. من اينجا با هواداران اورتون در خيابان برخورد داشتم و آنها خيلي دوستانه با من رفتار كردند. راننده من هم طرفدار اورتون بوده است. در گلزن كرشن اما هواداران پرخاشگرتر از اينجا هستند.»


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلوپ: دربی روهر خشن‌تر از اینجاست!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10498) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی