موضع رسمي ما در جشنواره جهاني فيلم فجر نگاه به آسيا و سينماي شرق است

به گزارش خبرنگار سينمايي ايرنا از كاخ جشنواره جهاني فيلم فجر، حجت الله ايوبي عصر چهارشنبه در پرديس سينمايي چارسو حاضر شد و ضمن بازديد از بازار فيلم با حضور شركت هاي مختلف فيلم سازي ايراني و خارجي در اين بازار لحظاتي با خبرنگاران گفت وگو كرد.
وي در پاسخ به اين سووال كه چرا از سينماي بعضي از كشورها هيچ فيلمي در جشنواره نيست گفت: در مورد انتخاب فيلم ها در جشنواره بايد رضا ميركريمي دبير جشنواره توضيح بدهند و مي دهند ، ولي همانطور كه رسما اعلام كرده ايم نگاه ما در اين جشنواره به سنيماي شرق و آسيا است و فيلم هايي را از بين آثار رسيده انتخاب كرده ايم كه با مفاهيم سينماي ايران نزديك باشد.
وي همچنين در مورد اينكه چرا براي دومين سال بخش جهاني فيلم فجر به صورت جداگانه از جشنواره برگزار مي شود نيز گفت : واقعيت اين است كه اين دومين سالي است كه اصلا مي خواهيم جشنواره بين المللي فيلم فجر را برگزار كنيم ، من به جدا شدن بخش بين الملل از بخش داخلي جشنواره معتقد نيستم .
معاون سينمايي وزارت ارشاد ادامه داد: جشنواره امسال نسبت به سال قبل خيلي بهتر برگزار شده و اين امر به معرفي فيلم هاي ايراني در جهان بسيار كمك مي كند.
وي ادامه داد: مي دانيم كه دنياي امروز دنياي ارتباطات است و اين ارتباطات تنها ارتباطات مجازي نيست. دنيا بايد عظمت ما را ببيند و سرمايه هاي عظيم انساني ما را از نزديك شاهد باشد تا اين ارتباط شكل بگيرد.
وي همچنين در مورد اينكه آيا مير كريمي سال آينده هم دبير جشنواره خواهد بود گفت: ميركريمي يكي از كارگردان هاي مطرح ايراني وچهره درخشان سينماي ايران است ، تا وقتي من معاون سينمايي باشم ايشان دبير جشنواره جهاني فجر خواهند بود ، ضمنا بايد بپذيريم هركسي را كه به عنوان دبير جشنواره بگذاريم عده اي انتقاد خواهند كرد.
ايوبي در مورد اينكه آيا ساختار جشنواره سا ل آينده تغيير خواهد كرد يا نه نيز گفت: هر جشنواره اي مبناي ثابتي دارد ، اما با توجه به نقاط ضعف و قوت هر سال سينما شاخ و برگ هايي به آن اضافه مي شود.
وي همچنين در بخشي از اين پرسش و پاسخ با خبرنگاران به ظرفيت عظيم سنيماي ايران اشاره كرد و گفت: آقاي ساخاروف كه يك كارگردان مشهور روسي است و در اين جشنواره مهمان ما است سينماي ايران را در منطقه بدون رقيب دانستند و تاكيد كردند كه سرمايه اي داريد كه بايد از آن حمايت شود. من آينده هنر را در ايران به طور كلي و آينده هنر سينما را به طور خاص بسيار درخشان مي بينم.
جشنواره جهاني فيلم فجر از اول تا ششم ارديبهشت با حضور 23 فيلم خارجي و پنج فيلم ايراني در بخش هاي اصلي رقابتي و چند بخش غير رقابتي در سالن پرديس سينمايي چارسو برقرار است.
فراهنگ**9157**1540**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موضع رسمي ما در جشنواره جهاني فيلم فجر نگاه به آسيا و سينماي شرق است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10503) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا