بازدید استاندار گلستان از موزه میراث روستایی گیلان

استان‌ها > گیلان - دکتر حسن صادقلو از موزه میراث روستایی گیلان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، دکتر حسن صادقلو استاندار گلستان با همراهی احمدی پور معاون سیاسی امنیتی استانداری، رنجکش مدیر کل امور اجتماعی استانداری و نیز معاون صنایع دستی این اداره کل از موزه میراث روستایی گیلان بازدید کرد.

موزه میراث روستایی گیلان ، بعنوان اولین و بزرگترین اکو موزه خاورمیانه که در پارک جنگلی سراوان در کیلومتر 18 جاده رشت - تهران قرار دارد که شامل 9 حوزه‌ی مختلف فرهنگی - معماری استان گیلان است و برای هر یک از این حوزه‌ها در محل موزه محوطه‌ای در نظر گرفته شده است که علاوه بر تنوع معماری- فرهنگی، شیوه زندگی سنتی گذشته نزدیک در روستاهای استان گیلان به نمایش گذاشته شده است و که خاطرات حدود ۱۵۰ سال گذشته‌ را با خود به همراه دارد.

گفتنی است مطالعات ایجاد موزه میراث روستایی حوزه فرهنکی- معماری شرق دریای مازندران (گلستان) به سفارش پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و پشتیبانی محمد بهشتی، توسط پژوهشکده تحقیقات کاربردی فرهنگ ایرانی دانشگاه تهران انجام شده است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازدید استاندار گلستان از موزه میراث روستایی گیلان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10527) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین