امضاي تفاهم نامه روابط اقتصادي استانهاي همدان و سوردولوفسك روسيه

به گزارش ايرنا در اين تفاهم نامه كه پس از برگزاري نشستي با حضور تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادي هر دو استان در همدان به امضا رسيد، بر افزايش همكاريهاي اقتصادي و ايجاد زمينه گسترش فعاليت‌هاي مشترك صنعتي، بازرگاني، تكنولوژي و علمي بين سازمان‌هاي مرتبط و اعضاي اتاق بازرگاني و صنايع اورال روسيه و اتاق بازرگاني همدان تاكيد شده است.
همچنين در مفاد اين تفاهم نامه كه در هشت بند تدوين شد، بر تبادل اطلاعات تجاري در زمينه صنعت و بازرگان و شرايط اقتصادي به طور متقابل و هماهنگي در برگزاري سمينارها و نشست‌هاي مشترك با هدف توسعه روابط اقتصادي و تجاري ايران و روسيه و فرهنگ تجارت مابين اتاق بازرگاني استان همدان و اتاق بازرگاني و صنايع اورال تاكيد شده است.
طرفين اين تفاهمنامه همچنين بر فراهم كردن زمينه تبادل اطلاعات نمايندگان و شركت‌ها، سازماندهي روابط تجاري و برگزاري كنفرانس‌ها با توافق طرفين و به صورت مورد را مورد تاكيد كردند.
گفتني است اين تفاهم نامه به ترتيب به همكاري و حمايت در سازماندهي اعزام و پذيرش هيئت‌هاي تجاري دو كشور و همكاري و مشاركت و استفاده از امكانات اتاق بازرگاني استان همدان و اتاق بازرگاني و صنايع اورال روسيه در تسهيل امور صادرات و واردات، امور گمركي، حمل و نقل و ترابري و حل اختلافات اعضاي دو اتاق اشاره كرده است.
در مفاد پاياني اين تفاهم‌نامه نيز آمده است كه اين تفاهم‌نامه در تاريخ اول ارديبهشت ماه سال 1395 در همدان به امضا رسيد و قابل اجرا خواهد بود و در صورت درخواست كتبي طرفين فسخ خواهد شد كه در دو نسخه تهيه و به امضا رسيد.
هيات تجاري روس روز سه شنبه به همراه استاندار استان سوردولوفسك روسيه و برخي مقامات اين استان به همدان سفر كردند و شب گذشته نيز در نهاوند يكي از شهرهاي جنوبي و گردشگري همدان حضور يافتند.
استاندار سوردولوفسك روسيه همچنين روز گذشته با استاندار همدان تفاهمنامه همكاري چهار جانبه اي را امضا كردند.
7523/6993

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضاي تفاهم نامه روابط اقتصادي استانهاي همدان و سوردولوفسك روسيه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10545) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا