ایجاد 2 هزار و 800 پایگاه خدمات دندانپزشكی در كشور تا پایان سال

به گزارش ايرنا، دكتر سيد حسن هاشمي عصر چهارشنبه در حاشيه بازديد از مركز نوآوران سلامت مستقر در مسجد مقدس جمكران در جمع خبرنگاران افزود: با اجراي اين طرح و راه اندازي اين پايگاهها، خدمات دولتي در اين بخش به بيش از 25 درصد خواهد رسيد، ضمن اينكه براي حدود هشت ميليون كودك دبستاني اقدامات جلوگيري از پوسيدگي دندان نيز انجام شده كه تا دوره دبيرستان ادامه خواهد داشت.
وي با اشاره به ارايه خدمات دندانپزشكي در طرح نوآوران سلامت، هزينه هاي بالاي دندانپزشكي را مورد توجه قرار داد و گفت: متاسفانه تا كنون ظرفيت ها و زيرساخت هاي دولتي در بخش دندانپزشكي ايجاد نشده و خدمات دولتي در اين بخش حدود هفت درصد است، در حالي كه بيش از 80 درصد خدمات جراحي و درماني در ديگر بخش ها در بيمارستان هاي دولتي انجام مي شود.
وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي با بيان اينكه طرح نوآوران سلامت، به عنوان يك اقدام خيرخواهانه ظرفيت هاي قابل توجهي را در بخش سلامت ايجاد كرده است، اظهار داشت: خيران و نيكوكاران كشورمان تاكنون اقدامات خوب و گسترده اي را در اين حوزه به انجام رسانده اند كه اين اقدامات بايد براي مردم اطلاع رساني شود.
هاشمي با بيان اينكه حاشيه نشيني در شهرهاي بزرگ، مشكلات جدي بسياري را به همراه دارد، بر ضرورت ارايه خدمات درماني به افراد محروم و كم برخوردار جامعه تاكيد كرد و گفت: واحدهاي سيار پزشكي مي توانند در شرايطي كه ارايه خدمات براي حاشيه نشين ها سخت تر شده است، بسيار اثرگذار باشند.
وي همچنين معضل پسماندها را به عنوان يكي از مشكلات جدي كشور مورد توجه قرار داد و گفت: رفع مشكلات و چالش ها در حوزه پسماندها، نيازمند مشاركت و حضور موثر شهرداري ها بوده و آنها بايد از محل درآمدها و عوارضي كه از مردم اخذ مي كنند، هرچه بيشتر در اين جهت برنامه ريزي و تلاش كنند.
وزير بهداشت و درمان با بيان اينكه در برخي استانها مبالغ بسياري براي مديريت پسماندهاي بيمارستاني و استفاده از زباله سوز و سيستم حمل و نقل ويژه هزينه كرده ايم، اما هنوز جمع آوري و دفع اين پسماندها با روند قبلي صورت مي پذيرد، تصريح كرد: اين وزارتخانه متولي ايجاد زيرساخت هاي جمع آوري و دفع زباله نيست و با همكاري شهرداري ها و بخش خصوصي، قطعا اين كار به خوبي انجام خواهد گرفت.
دكتر هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي عصر چهارشنبه وارد قم شد و تا فردا پنجشنبه دراين شهر حضور خواهد داشت.
وي پس از ورود به قم از مركز نوآوران سلامت بازديد و در عمل جراحي چشم 12 نفر از افراد بي بضاعت شركت كرد.
دكتر هاشمي فردا با مراجع عظام تقليد ديدار خواهد داشت.
8146/ 6133/ 1596

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد 2 هزار و 800 پایگاه خدمات دندانپزشكی در كشور تا پایان سال» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10579) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا