آيت الله هاشمي رفسنجاني: امنيت كشور نبايد با نزاع‌هاي بي‌اهميت مخدوش شود

به گزارش ايرنا از روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني روز چهارشنبه و در آستانه سيزدهم رجب سالروز ولادت حضرت علي(ع) در ديدار فعالان سياسي كشور، اعضاي بنياد اميد ايرانيان و جمعي از نامزدهايي كه به مرحله دوم انتخابات مجلس رسيده‌اند اين مطلب را بيان كرد.
وي در اين ديدار با تبريك ميلاد با سعادت حضرت علي (ع) و روز پدر، خاطر نشان كرد: سراسر زندگي آن امام همام از زمان بعثت پيامبر اكرم(ص) تا شهادتشان در محراب عبادت، سرشار از نكات مهم و برجسته برگرفته از مشي اعتدال و ميانه‌روي در زمينه‌هاي مختلف اخلاقي، انساني، ديني، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي است.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، اعتدال و پرهيز از افراط و تفريط را يكي از صفات برجسته و ارزشمند شخصيت حضرت علي(ع) دانست با استناد به آيه «وَكَذلِكَ جَعَلناكُم أُمَّةً وَسَطًا لِتَكونوا شُهَداءَ عَلَي النّاسِ» تصريح كرد: بايد در تمام ابعاد زندگي اعم از عبادت، انفاق، هزينه‌ها و ... اعتدال را رعايت و از هرگونه زياده‌روي و اسراف و كم كاري پرهيز كرد و مسلمانان بايد در اعتدال الگوي جهانيان باشند.
هاشمي رفسنجاني، شكست را نتيجه افراط و تفريط توصيف كرد و با اشاره به انتخابات اخير، گفت: مردم با حضور در انتخابات و رأي خود نشان دادند كه طرفدار اعتدال و جامعه‌ معتدل هستند.
وي با اشاره به برگزاري دور دوّم انتخابات در برخي مناطق كشور خطاب به برخي از كانديداهاي اين دور كه در جلسه حضور داشتند، گفت: مبادا در تبليغات انتخاباتي از مسير انصاف و اعتدال حتي در مواجهه با تهمت‌هاي رقيبان خارج شويد و همواره سعي كنيد در رقابت‌ها جانب ادب، متانت و اخلاق اسلامي را رعايت كنيد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تأكيد كرد: خوشبختانه اكثريت جامعه با رشد و بلوغ سياسي، راه و مسير اعتلاي كشور را كه همان مسير اعتدال است، پيدا كرده‌اند و حتي در جاهايي كه جامعه شعارزده است، مردم نشان داده‌اند كه مسير درست را به خوبي پيدا كرده و در آن حركت مي‌كنند.
هاشمي رفسنجاني تشكيل مجلسي بر پايه اعتدال و متشكل از افراد كارآمد را براي جامعه و پيشرفت كشور مناسب دانست و گفت: اميدوارم همانند دور اول مردم در دور دوم انتخابات، افراد صالح و متين را برگزينند، زيرا چنين مجلسي مي‌تواند براي كشور مفيد و همراه و كمك كار دولت برخاسته از مردم باشد.
وي با اشاره به اوضاع نابسامان منطقه و لزوم پرهيز از نزاع و درگيري در داخل كشور، گفت: متأسفانه دشمنان اسلام درصدد به راه انداختن نزاع مذهبي بين شيعه و سني هستند كه اگر اختلافات به نزاع و جنگ تبديل شود، بسيار خطرناك است.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: شرايط كشور ايجاب مي‌كند، دست از اختلافات برداشته شود و امنيت كشور نبايد با نزاع‌هاي كوچك و بي‌اهميت مخدوش شود.
هاشمي رفسنجاني تأكيد كرد: پس از برجام شرايط خوبي در كشور ايجاد شده و اميدوارم نمايندگان منتخب برنامه 5 ساله ششم را به صورت مطلوبي تصويب كنند كه مبناي كارهاي بزرگ در آينده قرار مي‌گيرد.
در ابتداي اين ديدار محمدرضا عارف منتخب اول دور اول انتخابات مجلس شوراي اسلامي با تبريك ايام ولادت با سعادت حضرت علي(ع) به ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي انتخاباتي مرحله اول مجلس شوراي اسلامي و اقدامات انجام شده براي انتخابات مرحله دوم پرداخت.
سيام**7261 /1449

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آيت الله هاشمي رفسنجاني: امنيت كشور نبايد با نزاع‌هاي بي‌اهميت مخدوش شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10583) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا