سال گذشته 167 نفر از زندانيان جرائم غيرعمد كردستان آزاد شدند

به گزارش ايرنا اسدالله گرجي زاده در اولين جلسه هيات مديره ستاد ديه استان كردستان در سال جاري با اشاره به اينكه هم اكنون 174 زنداني جرائم غير عمد در زندان هاي كردستان زنداني هستند گفت: آزادسازي اين تعداد نيازمند 90 ميليارد ريال است كه متاسفانه به دليل محدوديت هاي مالي زمينه تحقق اين امر فراهم نشده است.
وي با اشاره به اينكه برخي افراد جامعه به دلايل غيرعمد فعلي زنداني شده اند، برخي جرايم غير عمد را مهريه، نفقه، تصادف و ديه دانست.
او افزود: ستاد ديه استان با تشكيل چندين جلسه و بررسي پرونده زندانيان جرائم غيرعمد با استفاده از منابع مالي خود، تسهيلات بانكي و كمك هاي خيران زمينه آزاد سازي آنها را فراهم مي كند.
وي تاكيد كرد: به منظور پيشگيري از گسترش آسيب هاي اجتماعي، فرهنگ سازي در زمينه آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد در جامعه ضروري است.
وي مقوله آموزش را در پيشگيري از جرائم غيرعمد تاثيرگذار دانست و افزود: آموزش به جوانان در قرار ندادن مهريه هاي سنگين، آموزش در حوزه قوانين و مقررات رانندگي و توجه به كامل بودن بيمه نامه ها مي تواند آمار بسياري از جرايم را كاهش دهد.
وي افزود: ستاد ديه استان با تشكيل چندين جلسه و بررسي پرونده زندانيان جرائم غيرعمد با استفاده از منابع مالي خود، تسهيلات بانكي و كمك هاي خيران زمينه آزادسازي آنها را فراهم مي كند.
وي عامل بسياري از جرائم را مشكلات اقتصادي عنوان كرد و گفت: مردم و خيران استان حاميان اصلي ستاد ديه هستند به طوري كه سال گذشته خيران استان حدود 28 ميليارد و 570 ميليون ريال به ستاد ديه استان كمك كرده اند.
7352/1904

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سال گذشته 167 نفر از زندانيان جرائم غيرعمد كردستان آزاد شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10610) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا