50 مسجد شهرستان ري به استقبال معتكفين مي روند

حجت الاسلام مهدي اصلاني همزمان با آغاز مراسم اعتكاف در گفتگو با ايرنا با بيان اينكه تلاش شده است تا مساجد و خدمات ارائه شده در آن به معتكفين در حد مطلوب و شايسته اي باشد گفت: سعي شده است مساجدي براي مراسم اعتكاف انتخاب شود كه علاوه بر جامعيت داراي حداقل هاي خدمات استاندارد به معتكفين باشند.
وي با بيان اينكه همه مساجد خدمت دهنده به معتكفين بايد داراي بيمه مسئوليت باشند افزود: از برگزاري مراسم اعتكاف در مساجدي كه فاقد بيمه مسئوليت هستند جلوگيري كرده ايم ولي چنانچه مسجدي متقاضي برگزاري مراسم اعتكاف باشد سازمان امور مساجد بيمه مسئوليت را به مساجد هديه مي دهد تا در طول برگزاري سه روز اعتكاف، معتكفين از هر لحاظ در امنيت باشند.
وي در خصوص پر كردن اوقات فراغت معتكفين خاطر نشان كرد: برنامه هاي اعتكاف معتدل برنامه ريزي شده تا از فرصت طلايي اعتكاف استفاده كنيم و كثرت برنامه ها معتكفين را خسته نكند چرا كه اين مساله از آسيب هاي اعتكاف محسوب مي شود و فلسفه اعتكاف خلوت معتكف با خداوند است.
اصلاني با بيان اينكه در زمينه پر كردن اوغات فراغت معتكفين برنامه ريزي ستادي با سازمان تبليغات اسلامي و بسيج انجام شده است افزود: استفاده از سخنرانان و مبلغين موفق با موضوعات خوب و به روز، جلسات ختم قرآن، تصحيح قرآت قرآن و ساير موضوعات ديني و فرهنگي از جمله برنامه هاي در نظر گرفته شده است.
وي ادامه داد: برخي مشاوران و نخبه هاي شهرستان ري معتكف هستند و از اين فرصت اعتكاف در مسجد استفاده كرده و طبق يك زمان بندي مشخص در حوزه هاي خانواده، تربيت فرزندان، طب سنتي و ديگر موضوعات به روز به معتكفين خدمات ارائه مي كنند.
اصلاني تصريح كرد: استقبال دانش آموزان شهرستان ري در امر اعتكاف بسيار چشم گير و فعالانه بوده است به طوري كه سال گذشته شهرستان ري در حوزه اعتكاف دانش آموزي در ميان شهرستان هاي استان تهران مقام نخست را كسب كرده است.
وي ادامه داد: در اين ايام تعامل خوبي با آموزش و پرورش ناحيه يك و دو شهرستان ري داشتيم به گونه اي كه در حال حاضر دو مسجد براي اعتكاف دانش آموزان اين دو ناحيه در نظر گرفته شده است.
اصلاني همچنين گفت: به دليل استقبال پر شور مردم از اعتكاف رجبيه سال گذشته اعتكاف رمضانيه نيز در سطح شهرستان آغاز شد و در روزهاي 25، 26 و 27 ماه رمضان اعتكاف رمضانيه در مساجد ري برگزار شد.
وي در خصوص استقبال مردم از اعتكاف رمضانيه خاطر نشان كرد: در مراسم اعتكاف رمضانيه استقبال برادران بالا بود ولي در اعتكاف رجبيه اسقبال خواهران چشم گير تر بوده است.
اصلاني ادامه داد: در خصوص اعتكاف خواهران آيين نامه اجرايي تدوين شده است كه بر اساس آن ورود موبايل دوربين دار و هر گونه وسايلي كه قابليت تصوير برداري دارند به اعتكاف ويژه خواهران ممنوع است و استفاده از آن مجاز نمي باشد.
وي تصرح كرد: استفاده از موبايل دوربين دار در اعتكاف برادران بلامانع است و از مساجدي كه شبكه تلگرام اعتكاف را راه اندازي كنند و برنامه ها، كليپ ها و بحث هاي مفيد مرتبط با اعتكاف را در جامعه نشر دهند استقبال خواهيم كرد.
اصلاني در پايان گفت: به معتكفين برگه ارزيابي نهايي داده مي شود تا از اين طريق آسيب ها و نقاط ضعف و قوت برگزاري اين مراسم نوراني را ارزيابي كنيم تا در سال آينده تمامي نقاط ضعف را بر طرف و نقاط قوت را تقويت سازيم.
3218 / 6139

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «50 مسجد شهرستان ري به استقبال معتكفين مي روند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10626) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا