ايران و مجارستان تفاهم نامه همكاري هاي علوم دامي امضا كردند

به گزارش ايرنا، اين يادداشت تفاهم در بوداپست بين «ايشتوان سالاي» رئيس مركز تحقيقات و حفاظت از ژن دام و طيور مجارستان و «مرتضي رضائي» رئيس مركز تحقيقات علوم دامي ايران امضا شد.
سالاي و رضائي درنشستي تمايل خود را براي انجام فعاليت هاي مشترك علمي و تحقيقاتي در زمينه منابع ژنتيك دامي،همكاري بين موسسات و دانشگاه هاي دو كشور،تبادل محققين و متخصصين علوم دامي، تبادل اطلاعات، انجام پروژه هاي مشترك تحقيقاتي در زمينه حفاظت از ژن حيوانات بومي و غير بومي اعلام كردند.
همچنين در اين ديدار براي برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت و بلند مدت، همكاري هاي ملي و فراملي در زمينه علوم دامي، چاپ مقالات و يافته هاي علمي و تحقيقاتي در كشورهاي يكديگر و استفاده و دسترسي به بانك هاي ژنتيك دامي دو كشور توافق حاصل شد.
امضاي اين يادداشت تفاهم بدنبال سفر هياتي به سرپرستي پروفسور سالاي رئيس مركز تحقيقات حفظ ژن دام و طيور مجارستان در اسفند سال 93 به ايران و توافق بعمل آمده با طرف ايراني براي همكاري هاي تحقيقاتي در اين زمينه صورت گرفت.
اروپام**436**1856

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ايران و مجارستان تفاهم نامه همكاري هاي علوم دامي امضا كردند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10629) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا