دلایل فرار هزاران نظامی ارتش عربستان از جنگ با یمن/ ادامه مشکلات آل سعود با ارتش عربستان!

javanenghelabi_ale saod

به گزارش پایگاه جوان انقلابی؛  “محمد صالح النعیمی” رئیس بخش سیاسی اتحادیه نیروهای مردمی یمن در مصاحبه تفصیلی با شبکه المیادین یمن فاش کرد: «براساس آخرین اطلاعات به دست آمده بیش از ۷ هزار نظامی و افسر درجه دار سعودی و عربی عضو ائتلاف برضد یمن به دلیل فرار از ارتش در زندان‌های ریاض به سر می‌برند.»

ـ

وی تاکید کرد: «یکی از بزرگ ترین شکست‌های عربستان سعودی و کشورهای عضو ائتلاف ریاض برضد یمن عزم و اراده درهم شکسته نظامیان آنها در میادین مختلف نبرد است، کشته‌های آنها اکنون به رقم هزاران کشته رسیده است و اسرای بسیاری را در این تجاوز از دست داده‌اند، شمار زخمی‌ها هم به مراتب از تمام این اعداد اعلام شده بیشتر است، آخرین خبرهای به دست آمده نشان از این دارد که ائتلاف عربی در این تجاوز بیش از ۲۲ هزار زخمی داشته و عربستان سعودی هم به تنهایی ۷ هزار زخمی در بین نظامیان خود در این تجاوز برضد یمن داشته است.

ـ

تمام این اعداد و ارقام تلفات و خسارات متجاوزان باعث شده، تا آنها اکنون به دنبال آتش بس و سازش باشند، البته اگر این بار هم آتش بس را نقض کنند، به خوبی می دانند، با شمار بیشتری از کشته ها و زخمی‌ها و اسرا در میادین نبرد مواجه خواهند شد.»

ـ

ـ

اما فرار هزاران نظامی ارتش عربستان، که رقم قابل توجهی است به چه دلایلی صورت گرفته است؟

در پاسخ به این سوال اجمالا می توان بیان کرد: عمده نیروهای بومی ارتش عربستان از مردم جنوب عربستان هستند که از مناطق کم برخوردار و ضعیف به لحاظ اقتصادی محسوب می شود. عمده ساکنان این مناطق به علت فقر اقتصادی و به نوعی شهروند دوم محسوب شدن با دولت آل سعود زمینه های تعارض دارند. ارتش عربستان یک ارتش کاملا عربستانی نیست. بخش قابل توجهی از ارتش عربستان شامل نیروهای خارجی است که عمدتا از کشورهای پاکستان، یمن، بنگلادش و… هستند. تا جاییکه برخی منابع نیز افشا کردند که حتی پروازهای که علیه یمنی ها استفاده می شود عمدتا خلبانان خارجی، استخدام شده توسط آل سعود هستند.

ـ

مشکل دیگر آل سعود نیز این است که ارتش این کشور، ارتش ملی محسوب نمی شود. زیرا سربازان عربستانی ارتش این کشور نیز عمدتا از اقوام متحد و همسو با آل سعود در عربستان است. این در حالیست که سهم برخی اقوام در ارتش این کشور بسیار ناچیز است. از سوی دیگر آل سعود در درون این کشور با خلا مشروعیتی روبه رو است و به همین دلیل بدنه این ارتش واگرهایی با آل سعود دارد. این مسئله در نبردهای سنگین آینده بیشتر نیز خود را نشان خواهد داد. از سوی دیگر شجاعت و ایثارگری های الحوثی ها در نبرد اخیر روحیه ارتش عربستان را پایین آورده و همین مسئله نیز سبب تفرقه های در بدنه ارتش این کشور نیز شده است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دلایل فرار هزاران نظامی ارتش عربستان از جنگ با یمن/ ادامه مشکلات آل سعود با ارتش عربستان!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جوان انقلابی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10635) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جوان انقلابی