ظرفیت پژوهشگاه‌های علوم انسانی در پیوست نگاری فرهنگی بررسی شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر،نشست اختصاصی کمیسیون فرهنگی و پیوست نگاری فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با جمعی از مسئولان پژوهشگاه های علوم انسانی برگزار شد.

در این جلسه « ظرفیت پژوهشگاه‌های علوم انسانی و تخصصی دستگاه‌‌های اجرایی به منظور پیوست نگاری فرهنگی »  بررسی شد.

حسن بنیانیان گفت: با توجه به الزام قانونی مبنی بر لزوم پیوست‌نگاری فرهنگی برای طرح‌های بزرگ در کشور توسط دولت، باید با همکاری پژوهشگاه های علوم انسانی بویژه پژوهشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌های و پژوهشگاه‌های مستقل و حوزه‌های علمیه این امر مهم انجام شود.

وی افزود: ما بر اساس تعریف حداکثری از فرهنگ به معنای نظامی از باورها،  مفروضات، ارزش‌ها و نمادها که ادراکات و مناسبات جامعه را شکل می دهد، پیوست نگاری را عملیاتی می کنیم.

رئیس کمیسیون پیوست فرهنگی ادامه داد: پیوست‌نگاری فرهنگی به تنهایی تحولی ایجاد نمی کند اما آغاز حرکت به سمت  تحول اساسی در برپایی تمدن نوین اسلامی است.

وی افزود: تغییرات فرهنگی اعم از تغییرات آگاهانه و ناآگاهانه هدف پیوست نگاری است که باید به تغیر رفتار در چارچوب دستیابی به فرهنگ مطلوب بیانجامد.

بنیانیان افزود: برای تاثیرگذاری بر رفتار فرد ابتدا باید بر روند کسب آگاهی وی تاثیرگذار باشیم که  این آگاهی به تدریج در چهار لایه باورهای بنیادین، ارزش ها، رفتارها و هنجارها و نمادها تأثیرگذار خواهد بود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت پژوهشگاه‌های علوم انسانی در پیوست نگاری فرهنگی بررسی شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10645) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین