امروز پايتخت هاي كشورهاي حامي تروريسم به آتش كشيده شده است

به گزارش ايرنا محسن انصاري عصر چهارشنبه در مراسم جشن پدران آسماني ويژه تجليل از پدران شهدا گفت: ايران عزيز به رغم ناامني در كشورهاي حامي تروريسم در نقاط مختلف دنيا و همچنين در منطقه اي پرآشوب به بركت جانفشاني شهدا از جمله شهداي مدافع حرم در امنيت كامل به سر مي برد.
وي با اشاره به اينكه دشمنان اسلام از تشكيل گروه هاي تروريستي مانند داعش دو هدف عمده را دنبال مي كنند افزود: هدف اول آنان اين است كه دين اسلام كه همواره پر از رحمانيت است را يك دين خشن و پيروان اين دين رباني را يك گروه وحشي به جهانيان معرفي كنند.
انصاري ادامه داد: هدف دوم دشمنان درگير كردن محورهاي مقاومت است تا بدين وسيله اسرائيل در امان و آسايش اهداف خود را در نبود گروه مقاومت پيش ببرد، كه به لطف مجاهدت مدافعان حرم در هر دو هدف خود شكست خورده اند.
وي خطاب به والدين شهدا حرم گفت: اگر فرزندان شما در مرزهاي اعتقادي و مقاومت ايران دفاع نمي كردند امروزه بايد با داعش، القاعده و ديگر گروه هاي تكفيري تروريستي در مرز هاي غربي كشور به جنگ مي پرداختيم.
انصاري گفت: اگر شهدا جنگ تحميلي در داخل مرزهاي كشور جنگيدند امروز شهدا مدافع حرم با الگو از اين شهدا از مرزهاي اعتقادي و مقاومت ايران در آن سوي مرزهاي جغرافيايي دفاع مي كنند.
انصاري با اشاره به جشن پدران آسماني و تجليل از پدران شهدا گفت: اين مراسم باشكوه كه به همت تشكل هاي مردم نهاد در حوزه ايثارگري شكل گرفته است بيش از 10 سال قدمت دارد و باعث زنده نگه داشتن ياد و راه شهدا و احياء فرهنگ جهاد و مقاومت در جامعه است.
وي ادامه داد: با تشكيل و توسعه اين تشكل ها توسط فرزندان شهدا و ايثارگران ابعاد شخصيتي شهدا به جامعه ايران و جهان اسلام معرفي مي شوند.
انصاري ادامه داد: امروز 500 نفر از پدران و مادران شهدا به ميزباني فرزند شهيد خود و فرزندان شهيد به ميزباني پدران شهيد خود در اين مكان گرد هم آمده اند تا بگويند راه شهدا كه همان راه دين مداري و ولايت مداري است را زنده نگاه مي دارند.
وي خاطر نشان كرد: خيلي از پدرها و فرزندان با هم در جنگ حضور داشتند و چه بسيار پدراني كه هنگام نبرد از شهادت فرزند خود آگاه شدند و چه بسيار از شهدايي كه از مرگ پدر خود در هنگام نبرد خبر دار شدند ولي دست از جنگ بر نداشتند و خودشان هم به مقام شهادت نائل گشتند، كه اين مسله از نكات خاص دوران پر افتخار جنگ ايران است.
دوازدهمين جشن پدران آسماني ويژه تجليل از پدران شهدا عصر چهارشنبه همزمان با شب ميلاد مسعود اميرالمومنين(ع) و روز پدر با حضور خانواده معظم شهدا، ايثارگران، مسئولان و اقشار مختلف مردم شهيد پرور در گلزار شهداي بهشت زهرا(س) برگزار شد.
در پايان اين مراسم باشكوه قبور مطهر شهداي گرانقدر غباروبي، عطرافشاني و گلباران شد.
3218 / 6139

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امروز پايتخت هاي كشورهاي حامي تروريسم به آتش كشيده شده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10653) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا