كمبود چهار هزار مشاور تربيتي در آموزش و پرورش خراسان رضوي

علي منصوريان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: كمبود نيروي انساني در اين حوزه به اين دليل مي باشد كه پس از تاسيس دانشگاه فرهنگيان در رشته امور تربيتي جذب دانشجو وجود نداشته است.
وي با بيان اينكه با كمبود محسوس نيروي تخصصي و باتجربه در حوزه مشاوره پرورشي و تربيتي در مدارس مواجه هستيم اظهار كرد: هم اكنون در مقطع ابتدايي فاقد نيروي مشاور تربيتي - تحصيلي هستيم در حالي كه بر اساس سند تحول بنيادين تمام مقاطع تحصيلي بايد داراي اين نيروها باشند.
وي گفت: براي رفع اين كمبود برخي همكاران آموزش هاي اوليه را فرا گرفته و در اين زمينه كمك مي كنند.
منصوريان افزود: هم اكنون به ازاي هر 15 دانش آموز در مدارس داراي كمتر از 50 دانش آموز يك ساعت مربي تربيتي و مشاور در مدارس داريم.
وي گفت: در مقطع متوسطه اول با اينكه هدايت تحصيلي در پايه نهم انجام مي شود و وجود مشاور در اين پايه اهميت بسزايي دارد 20 درصد مدارس واجد شرايط فاقد مشاور هستند.
وي اظهار كرد: در مقطع متوسطه دوم نيز 35 تا 40 درصد دبيرستانهاي اين مقطع فاقد مشاور متخصص هستند.
منصوريان گفت: در مجموع حدود 1400 مشاور در استان فعاليت دارند كه براي تامين نياز در اين بخش چهار هزار نيروي مشاور ديگر نياز داريم.
استان خراسان رضوي داراي حدود يك ميليون و200 هزار دانش آموز است.
7496 / 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كمبود چهار هزار مشاور تربيتي در آموزش و پرورش خراسان رضوي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10656) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا