مقام قضايي: تخلفات قضات دادسراي انتظامي اندك است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمد موحدي آزاد عصر چهارشنبه در آيين تجليل از 14 قاضي برگزيده استان چهارمحال وبختياري در شهركرد، افزود: تخلفات اندك جامعه قضات مربوط به مظاهر شكلي است كه بروز اين گونه تخلفات گاهي اوقات اجتناب ناپذير است.
وي بدون اعلام آمار تعداد پرونده هاي تخلف قضات در دادسراهاي انتظامي قضات كشور گفت: در هر سازماني در قالب هاي مختلف از جمله هيات رسيدگي به تخلفات، مراجعي وجود دارد كه بر فعاليت مسئولان و افراد نظارت دارد كه در دستگاه قضا، دادسراي انتظامي قضات يك نهاد نظارتي درون سازماني است.
وي با اعلام رضايت از عملكرد قضات براساس ارزشيابي هاي انجام شده، اظهار داشت: در مجموع تخلفات چشمگيري در تشكيلات قضايي كشور وجود ندارد و استان چهارمحال وبختياري نيز از استان هاي است كه كمترين تخلفات قضات را دارد.
به گفته وي، عمده تخلفات صورت گرفته از سوي قضات، تخلفاتي غيرعمدي است كه جرم محسوب نمي شود و از نوع تخلفاتي است كه در آن قاضي مقررات شكلي را رعايت نكرده است.
وي، تقويت نظارت بر فعاليت قضات، افزايش تعداد نمايندگي هاي نظارت و ارزشيابي دادسراي انتظامي قضات در كشور و افزايش آموزش بدو خدمت، حين خدمت و دوره كارآموزي را از مهمترين برنامه هاي سالجاري براي قضات عنوان كرد.
وي گفت: هم اكنون در هر استان نمايندگي دادسراي انتظامي استان ها با حداقل دو نفر نماينده فعال است كه اين تعداد به تناسب تعداد قضات استان تا هفت نفر نيز متغير است.
به گزارش ايرنا، در اين آيين از 14قاضي كه در ارزشيابي قضات در چندماه اخير كمترين تخلفات را داشتند، تقدير شد.
7360/ 6014/ 1596

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام قضايي: تخلفات قضات دادسراي انتظامي اندك است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10657) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا