مبارزه با تروريسم وظيفه مهم همه دولتهاي مسوول در منطقه و جهان است

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني عصر امروز -چهارشنبه- در تماس تلفني نخست وزير عراق با ايشان و پس از استماع گزارش 'حيدر العبادي' در خصوص آخرين تحولات سياسي ، نظامي و امنيتي آن كشور بويژه برنامه هاي دولت عراق در برقراري ثبات ، امنيت و مبارزه با تروريسم ، با ابراز خرسندي دولت و ملت ايران از پيروزي هاي اخير دولت و مردم عراق بر تروريست ها در شهرهاي شمالي آن كشور گفت: جمهوري اسلامي ايران ثبات و امنيت عراق را ثبات و امنيت خود مي داند و براي تقويت آن تلاش خواهد كرد.
دكتر روحاني در زمينه آخرين اقدامات انجام شده عليه تروريست ها و برنامه هاي آتي بغداد در اين مبارزه فراگير، اظهارداشت: وحدت و اتحاد همه طوايف و گروههاي عراقي در مبارزه با تروريسم ، بسيار اميدوار كننده است.
ايشان با تاكيد بر ضرورت گذر برخي كشورها از مرحله شعار به مرحله عمل در مبارزه با تروريست ها گفت: برخي كشورها به رغم تظاهر در مبارزه با تروريسم ، متاسفانه همچنان با كمكهاي تسليحاتي و خريد نفت از داعش در حال تقويت آن هستند.
رئيس جمهوري همچنين ابراز اميدواري كرد كه با توجه به شرايط حساس سياسي عراق ، تحولات اخير داخلي در آن كشور با هوشمندي و درايت مسوولان عراقي سريعتر و در يك مسير صحيح و به نفع منافع مردم اين كشور ، به سرانجام مطلوب برسد.
دكتر روحاني با عنايت به اشتراكات تاريخي ، فرهنگي ، اعتقادي و ديني ميان دو ملت ايران و عراق اظهارداشت:بي ترديد روابط دو كشور روز به روز توسعه و تعميق بيشتري خواهد يافت و جمهوري اسلامي ايران همواره به دنبال گسترش و استحكام روابط با عراق در همه زمينه هاي مورد علاقه است.
'حيدر العبادي' نخست وزير عراق نيز در اين تماس تلفني ، پس از ارائه گزارشي از آخرين تحولات سياسي و امنيتي عراق،بويژه در خصوص وضعيت ميداني مبارزه با داعش و ديگر تروريست ها در عراق ،تاكيد كرد: ملت و دولت عراق ايستادگي جمهوري اسلامي ايران در مقابله با داعش را ارج مي نهند.
وي گروه تروريستي داعش را تهديدي براي منطقه و جهان دانست و با تاكيد بر ضرورت همكاري هاي گسترده منطقه اي براي رويارويي با آن گفت: تقويت همكاري ها عليه داعش به نفع منطقه و جهان است و دولت و ملت عراق مصمم به مبارزه قاطع با آن و ريشه كني تروريسم از سرزمين خويش مي باشد.
نخست وزير عراق اظهارداشت: بغداد خواهان گسترش و تحكيم روابط با جمهوري اسلامي ايران در حوزه هاي سياسي ، امنيتي، اقتصادي و فرهنگي است.
سيام**3070**1449

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مبارزه با تروريسم وظيفه مهم همه دولتهاي مسوول در منطقه و جهان است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10688) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا