امام جمعه قزوين خواستار توجه به نياز شهروندان و تامين رضايت آنان شد

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين عبدالكريم عابديني عصر چهارشنبه در ديدار با اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و شهردار قزوين، شوراها را نماد مشورت دانست و افزود: هرچه از عمر با بركت انقلاب اسلامي ايران مي گذرد، عظمت ملت و اقتدار ميهن عزيزمان بيشتر از گذشته نمايان مي شود.
وي با اشاره به اينكه همگان بايد براي تحقق ارزش‌هاي علوي و اعتلاي آن در شهر و جامعه تلاش كنند، ادامه داد: اگر انسان ‌ها آرام، با ايمان، فرهيخته و عدالت محور براي توسعه و تعالي شهر فكر كنند زيبايي ‌هاي مختلفي در فرهنگ سراها، بوستان‌ ها و معماري شهرها جلوه‌گر خواهد شد.
وي، استفاده از تجربه ساير كشورها را در امر توسعه شهرها مطلوب اعلام و يادآور شد: بي‌ انصافي است كسي قزوين را نگاه كند و تحولات روز افزون آن را شاهد نباشد.
امام جمعه قزوين در ادامه، سيره اميرالمومنان علي (ع) را كه خود نمونه عدالت بود را يادآور و اضافه كرد: مسوولان ما بايد بتوانند امكانات رفاهي براي مردم را به صورت عادلانه برنامه ريزي و توزيع كنند.
حجت الاسلام عابديني با اشاره به جايگاه شور و مشورت در دين مبين اسلام، تصريح كرد: انقلاب ما از ريشه اسلامي و ديني برخوردار بوده و به همين جهت بايد معارف، احكام و اخلاق اسلامي را در زندگي فردي و اجتماعي، خدمت گزاري به مردم و اداره كشور رعايت كنيم.
رييس شوراي اسلامي شهر قزوين نيز در اين نشست اظهار كرد: شوراها حلقه اتصال مردم به بدنه نظام و برآمده از بطن جامعه مي باشند.
فرج اله فصيحي رامندي افزود: شوراي شهر قزوين با هدف كاهش و حل مشكلات شهروندان خود طي سال گذشته 110 جلسه علني و 200 جلسه كميسيوني برگزار كرده است.
وي، توسعه متوازن شهري را از سياست‌هاي كلي شوراي شهر دانست و ادامه داد: در حال حاضر با برنامه ‌ريزي ‌هاي كارشناسي صورت گرفته در مناطق جنوب شهر و كمتر توسعه‌ يافته شاهد احداث فرهنگ سرا، پل و فضاهاي سبز شهري هستيم.
اين مسوول اضافه كرد: در بحث معماري اسلامي - ايراني نيز با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري، در حال تدوين ضوابط و مقررات مربوطه به آن نيز هستيم.
وي با اشاره به اينكه سرانه فضاي سبز شهر قزوين به همراه بوستان ملي باراجين از ميانگين كشوري بالاتر است، تصريح كرد: مديريت شهري سالانه حدود 400 ميليارد ريال براي جمع‌آوري و حمل و نقل پسماند هزينه مي‌كند كه براي كاهش آن نيازمند فرهنگ‌سازي هستيم.
به گفته فصيحي رامندي، برخي از پروژه‌هاي شهري از جمله پاركينگ سعدالسلطنه و خيابان شهيد انصاري با اعمال سليقه هاي شخصي از سوي برخي ها متاسفانه متوقف شده است.
وي با بيان اينكه دلسوزي زيادي در مجموعه مديريت شهري براي حفظ آثار تاريخي وجود دارد، افزود: مرمت خيابان شهدا و سراي سعدالسلطنه بيانگر اين موضوع مي باشد.
رييس شوراي شهر قزوين، كمك‌هاي مالي شهرداري در سال 93 به مساجد را 25 ميليارد ريال اعلام و يادآور شد: امسال نيز در سرفصل بودجه مستقيم شهرداري 10 ميليارد ريال براي اين موضوع در نظر گرفته ‌شده است.
فصيحي رامندي اظهار داشت: اين شورا با 13 عضو و 12 كميسيون به همراه كميسيون ‌هاي تخصصي در حال فعاليت مي باشد.
شهردار قزوين نيز در اين ديدار گفت: بايد اختيار شوراهاي اسلامي توسعه يابد و 23 وظيفه نهادهاي اجرايي به مديريت شهري نيز اضافه شود.
مسعود نصرتي افزود: 85 درصد توان مجموعه مديريت شهري صرف حل مسائل حاشيه‌اي شده و تنها 15 درصد بر امر كارها متمركز مي باشد.
631 شوراي اسلامي شهري و روستايي در استان قزوين با دو هزار و 189 عضو فعاليت دارند.
7389/8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه قزوين خواستار توجه به نياز شهروندان و تامين رضايت آنان شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10694) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا