رهبری‌فرد: پرسپولیسی‌ها جوگیر شوند قهرمانی می‌پرد

دربي قشنگ بود اما حيف كه مشت و لگد نداشت!

رهبری‌فرد: پرسپولیسی‌ها جوگیر شوند قهرمانی می‌پرد

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 0

فوتبال ایران - پیشکسوت پرسپولیسی ها گفت: استقلالی‎ها باید 4 را به استیلی نشان می‌دادند نه به هواداران پرسپولیس.

روزنامه خبرورزشی / کاوه علی اسماعیلی؛ دربي كه تمام شد، كري‌خواني پرسپوليسي‌ها كليد خورد و يكي از آن پرسپوليسي‌ها كه اين كار را خيلي خوب بلد است، با دوستان استقلالي‌‌اش تماس گرفت و تا مي‌توانست كري خواند. اين ‌فرد، بهروز رهبري‌فرد بود!


* الان عدد 4 متعلق به پرسپوليس است يا استقلال؟
استقلالي‌ها اصلاً نبايد به پرسپوليسي‌ها عدد 4 نشان مي‌دادند. آنها نهايتاً بايد اين عدد را به حميد استيلي نشان مي‌دادند كه لطف زيادي به تيم‌شان داشت و چپ و راست شكست خورد! من فقط ماندم استقلالي‌ها الان بايد چه عددي را به اسپانسرشان پيامك كنند! الان همه برنامه‌ها به ‌هم خورد، يك نفر ما را از اين سردرگمي خارج كند.

* اما استقلالي‌ها هم بايد نقشي در كري‌خواني داشته باشند!
يك بار در يك دربي باختيم، مهدي هاشمي‌نسب حرف قشنگي زد. آن روز مي‌گفت تيم بازنده در دربي بايد يك هفته سكوت كند. استقلالي‌ها هم بايد آرامش داشته باشند و اين فشار را تحمل كنند چون يك بخشي از جامعه به صورت طبيعي خوشحال است. پرسپوليس سرتر بود، بهتر بازي كرد و بدون حرف و حديث، برنده بازي بود.

* به نظرتان اشتباهات داوري در نتيجه اين بازي تأثيري داشت؟
اين همان مسئله‌اي است كه گفتم. استقلالي‌ها نبايد شلوغش كنند؛ بازي را باخته‌اند و البته بايد بيشتر هم گل مي‌خوردند. نمي‌خواهم كري بخوانم اما مطرح كردن مباحث داوري، بازي را لوث مي‌كند. وقتي مي‌توانيد اين بهانه‌ها را بياوريد كه تيم‌‌تان حداقل مقابل حريف، بازي پاياپايي داشته باشد.

* پرسپوليس قهرمان ليگ مي‌شود؟
تا الان خيلي خوب بودند، انگيزه داشتند، عالي كار كردند. اگر با همين فرمان جلو بروند، صددر‌صد قهرمان مي‌شوند اما اگر قرار باشد وارد مسائل ديگري شوند، مثلاً مدام بگويند ديگر هيچ تيمي حريف‌مان نيست يا به استقلال 4 تا زديم، بقيه را قورت مي‌دهيم، كارشان براي قهرماني سخت مي‌شود. تازه كار تيم شروع شده و بايد هر 4 بازي را با انگيزه پيروزي شروع كنند.

* برانكو را چطور ديديد؟
نظرم در مورد او تغيير نمي‌كند. از روز اولي كه برانكو به پرسپوليس آمد، گفتم اين مربي تيم را متحول مي‌كند و ديديد كه عملكردش هر روز بهتر مي‌شود.

* فكر مي‌كرديد بازي با اين نتيجه تمام شود؟
همه رفقايم شاهد هستند كه با اطمينان مي‌گفتم پرسپوليس با يك نتيجه عجيب و غريب، شايد با اختلاف 3 گل استقلال را مي‌برد. به اين تيم مطمئن بودم.

* و قبول داريد كه اين دربي از همه دربي‌هاي زمان شما جذاب‌تر بود؟
نه اصلاً! دربي زيبايي بود اما نه زيباتر از دربي‌هاي دهه 60 و 70. حساس بود اما نه حساس‌تر از دربي‌اي كه ايمون زايد هت‌تريك كرد و جذاب بود اما نه به اندازه دربي 2-2 كه هاشمي‌نسب به پرسپوليس گل زد. قشنگ بود اما حيف كه مشت و لگد نداشت و در اوج درگيري‌ها، طرفين به هم فحش مي‌دادند!

* الان استقلالي‌ها بايد چه كار كنند؟
آنها هنوز هم مدعي قهرماني هستند و اختلاف امتيازشان تا صدر جدول بسيار كم است. اگر بخواهند در غم و غصه باقي بمانند، دو جام را از دست مي‌دهند. به آنها توصيه مي‌كنم خيلي زود به ليگ برگردند چون ليگ با چند مدعي كه پرسپوليس و استقلال درون آن باشد، جذاب‌تر مي‌شود.

* فكر مي‌كنيد بهترين بازيكن دربي چه كسي بود؟
خيلي‌ها مهدي طارمي را به خاطر گل‌هايي كه زد، بهترين بازيكن انتخاب كردند و تا حدود زيادي حق داشتند. مهدي درست شبيه فرشاد پيوس، بازيكني است كه وقتي توپ داشته باشد عملكرد فوق‌‌العاده‌اي خواهد داشت اما فرشاد احمدزاده بيشتر به چشم من آمد و بازيكن بهتري بود. در هر فضا و صحنه‌اي، اين بازيكن را پيدا مي‌كرديم و انصافاً عالي بود. هم در پرس و هم در طراحي حمله تيم عملكرد بي‌نظيري داشت. از استقلال هم روي اميد ابراهيمي حساب ويژه‌اي باز مي‌كردم اما اين بازيكن بعد از گل دوم پرسپوليس به هم ريخت. به عقيده من، بهترين بازيكن استقلال فقط مهدي رحمتي بود.

دربی استقلال پرسپولیس


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رهبری‌فرد: پرسپولیسی‌ها جوگیر شوند قهرمانی می‌پرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10736) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی