امدادهوايي و كوه پيمايي براي نجات جان دو مصدم در چهارمحال وبختياري

به گزارش ايرنا، محسن ابراهيمي چهارشنبه شب با اعلام اين خبر به رسانه ها افزود: در يك عمليات امدادگران پايگاه اورژانس 115 و هلال احمر شهرستان لردگان پس از سه ساعت پياده روي در مناطق كوهستان و سخت گذر موفق به نجات جان يك زن جوان شدند.
وي گفت: عصر امروز در تماسي سقوط زني جوان از ارتفاعات بخش منج به پايگاه 115شهرستان لردگان اعلام و درخواست امداد رساني شد.
وي گفت: بلافاصله پرسنل پايگاه منج با يك دستگاه آمبولانس 115 و سه نفر از عوامل امدادي پايگاه جاده اي جمعيت هلال احمر با يك دستگاه آمبولانس به منطق سخت گذر بخش منج اعزام شدند.
ابراهيمي ادامه داد: بعد از يك ساعت كوه پيمايي در منطقه سخت گذر و رسيدن بر بالين مصدوم كه سطح هوشياري پاييني داشت، اقدامات پيش بيمارستاني را براي او انجام و بعد از دو ساعت تلاش نفس گير پرسنل اورژانس و هلال احمر، مصدوم به آمبولانس منتقل و به بيمارستان شهداي لردگان اعزام شد.
ابراهيمي اظهار داشت: در تماسي ديگر مبني بر مصدوميت مردي 32ساله در روستاي دهدلي شهرستان اردل در اثر سقوط در رودخانه، با هماهنگي انجام شده به دليل سخت گذر بودن روستا، يك دستگاه بالگرد به منطقه اعزام شد و پس از انتقال مصدوم با بالگرد به فرودگاه شهركرد، از آنجا به بيمارستان آيت الله كاشاني شهركرد منتقل شد.
وي تصريح كرد: لگن و پاي اين مصدوم بر اثر سقوط دچار شكستگي شده بود كه اقدامات پيش بيمارستاني قبل از انتقال به بيمارستان براي او انجام شد.
استان چهارمحال وبختياري در منطقه زاگرس مياني واقع شده و بخش قابل توجهي از وسعت آن، كوهستاني و سخت گذر است كه ضرورت امدادرساني هوايي را دو چندان كرده است.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امدادهوايي و كوه پيمايي براي نجات جان دو مصدم در چهارمحال وبختياري» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10752) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا