هنرنمايي عليرضا قرباني هنرمند ايراني در آيين روز سعدي

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين آيين كه شامگاه چهارشنبه با حضور معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، مسئولان استاني، سعدي پژوهان و مردم در آرامگاه شيخ اجل برگزار شد، عليرضا قرباني خواننده برجسته كشورمان به همراه گروه موسيقي خود به شعر خواني اشعار سعدي پرداخت.
در اين آيين عليرضا قرباني اشعار مختلف سعدي را در قالب هاي مختلف موسيقي براي مردم اجرا كرد.
هنرنمايي عليرضا قرباني هنرمند كشورمان در آرامگاه سعدي با استقبال مردم روبرو شد.
يكم ارديبهشت ماه درتقويم ملي ايران به عنوان روز بزرگداشت سعدي نامگذاري شده است.
ابومحمد مصلِح الدين بن عبدالله نامور به سعدي شيرازي و مشرف الدين در سال 568 يا به برخي از روايت ها در 588 خورشيدي تولد يافت. آوازه اين شاعر و نويسنده پارسي گوي ايران زمين بيشتر به خاطر نظم و نثر آهنگين ، گيرا وقوي اوست.
جايگاه اين شاعر نام آور سده هفتم هجري نزد اهل ادب تا بدان جاست كه به وي لقب استاد سخن و شيخ اجل داده اند. آثار معروفش كتاب گلستان در نثر و بوستان در بحر متقارب و نيز غزليات و ديوان اشعار اوست كه به اين سه اثر كليات سعدي مي گويند.
شيخ اجل سعدي به سياحت و جهانگردي علاقه بسياري داشت و به شهرهاي خاور نزديك و خاور ميانه، هندوستان، مصر و شمال آفريقا سفر كرد و اين جهانگردي به روايتي 30 سال به طول انجاميد.
همان گونه كه در تاريخ تولد اين فخر ادبيات ايران زمين اختلاف نظر وجود دارد در مورد تاريخ وفات وي نيز ديدگاه ها متفاوت است و به استناد آنچه دراين مورد موجود است اين اديب بي بديل ادبيات پارسي درسال 671خورشيدي چشم از جهان فرو بست.
3002 / 1876

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هنرنمايي عليرضا قرباني هنرمند ايراني در آيين روز سعدي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10755) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا