متقاعد كردن بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در اقتصاد مقاومتي ، هنر مديران است

به گزارش خبرنگار ايرنا مجيد خدابخش ، شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان اردبيل افزود : براي موفقيت در اين زمينه بايد افراد صلاحيت دار از بخش خصوصي را به شيوه هاي مناسب ممكن شناسايي و با رفتارهاي منطقي و شايسته زمينه سرمايه گذاري در ارتباط با پروژه هاي اقتصاد مقاومتي را فراهم نماييم.
او گفت : چنين نيست كه مديران تصور كنند با استفاده از شيوه هاي مرسوم مثلا انتشار آگهي براي جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي همه امور در اين زمينه انجام مي شود بلكه بايد مديران و معاونان ارگانها به راهها و شيوه هاي گوناگون ديگر مانند برپايي همايش ها ؛ استفاده از ابزارهاي رسانه اي ؛ توزيع انواع بروشور و نظاير آنها اطلاع رساني نمايند.
وي با اشاره به اينكه كارهاي مربوط به اقتصاد مقاومتي يك موضوع جداگانه از وظايف روزانه ذاتي ارگانهاست اظهار كرد : نگرش ها ؛ ساختار اداره ها و اولويت هاي مديران ، معاونان و دست اندركاران دولتي براي موفقيت در اين ارتباط بايد به شكل كلي دگرگون شود.
وي يادآوري كرد : مديران بايد براي هر كدام از پروژه هاي مربوط به اقتصاد مقاومتي يك نفر فرد شايسته و توانمند را به عنوان مدير آن پروژه معرفي و به شكل هفتگي نشست هايي را به منظور كنترل پروژه ها برگزار كنند.
وي داشتن قرارداد تيپ و تعيين سودهاي بالاتر از سودهاي بانكي براي سرمايه گذاران بخش خصوصي را براي اين منظور ضروري دانست و خاطرنشان كرد : ممكن است در بعضي موارد به كنسرسيوم و خريدهاي تضميني نياز باشد كه بايد مديران آنها را در نظر گرفته و فراهم كنند.
وي با اشاره به اينكه سرمايه گذاران بخش خصوصي نه به عنوان يك سرمايه گذار بلكه به عنوان شريك ارگانها در اجراي پروژه هاي اقتصاد مقاومتي محسوب خواهند شد افزود : مديران دولتي بايد اين سرمايه گذاران را در صورت لزوم براي رفع هرگونه مشكل بر سر راه اجراي پروژه ها همراهي و زمينه ادامه بهتر كارشان را فراهم كنند.
وي با يادآوري اينكه دولت براي اجراي اينگونه پروژه ها به گونه اي تسهيلات ارزان قيمت مي دهد آن را نوعي بازار رقابت براي استان ها دانست و خاطرنشان كرد : بايد با ادبيات و پيش فرض هاي مناسب در عرصه جذب سرمايه گذاران بتوانيم در اين رقابت تا آنجا كه ممكن است موفقيت به دست بياوريم.
خدابخش ، ادامه داد : برنامه ها و پروژه هايي كه براي اقتصاد مقاومتي تعريف مي شوند به عنوان برنامه هاي اولويت دار مي باشند البته علاوه بر آنها هر كاري كه به واسطه آن كالا و خدمات مفيد توليد و زمينه صادرات فراهم شود براي اين منظور قابل طرح و پشتيباني دولت مي باشد.
به گزارش خبرنگار ايرنا ، رييس سازمان مديريت و برنامه ‌ريزي استان اردبيل نيز در اين نشست گفت : ارگانها و اداره هاي منتخب بايد طرح‌ هاي ملي وزارتخانه ذيربط خود را پيگيري و هر دوهفته يك بار در ارتباط با ميزان تحقق اين اهداف گزارش ارايه دهند.
داوود شايقي ، افزود : پروژه‌هاي ملي تصويب شده به منظور تحقق اقتصاد مقاومتي به دبيرخانه ستاد اقتصاد مقاومتي در استان‌ها ابلاغ مي ‌شوند و تعيين اداره اجرا كننده اين پروژه ها بر عهده دبيرخانه ياد شده مي باشد.
او همچنين اخذ پروژه ‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي و تعريف اهداف و عمليات اجرايي هر يك از پروژه‌ها و دريافت گزارش هاي ذيربط در هر دو هفته يك بار از نحوه انجام پروژه‌ها را از وظايف اين دبيرخانه ذكر كرد.
وي با اشاره به اينكه تاكنون چهار نشست از ستاد راهبري اقتصاد مقاومتي در استان اردبيل تشكيل شده است يادآوري كرد : ارگانهاي ذيربط براي موفقيت هرچه بهتر و بيشتر در اجراي برنامه هاي اقتصاد مقاومتي يك فرد شايسته و توانمند را مامور پيگيري اجراي اين برنامه‌ها كنند.
او گفت : تاكنون 48 پروژه ازسوي معاون اول رييس جمهور به ارگانها و اداره هاي دولتي در استان‌ها ابلاغ شده است كه از جمله ويژگيهاي آنها مي توان به فرهنگ ‌سازي ، گفتمان ‌سازي ، مردمي كردن اقتصاد ، ارتقاي بهره ‌وري ، ارتقاي توان توليد ملي ، پيشبرد برون ‌گرايي اقتصاد و توسعه اقتصاد دانش بنيان اشاره كرد.
در ادامه اين نشست كه در سالن شيخ صفي الدين اردبيلي استانداري اردبيل ترتيب يافت تعدادي از نخبگان بخش خصوصي و نيز كارشناسان و مسوولان ذيربط گزارش ها و پيشنهادهايي را ارايه دادند.
6019/6016

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «متقاعد كردن بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در اقتصاد مقاومتي ، هنر مديران است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10756) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا