ابتكار:جشنواره فيلم سبز حتما ادامه دار خواهد شد

معصومه ابتكار شامگاه چهارشنبه در حاشيه بازديد از جشنواره جهاني فيلم فجر در پاسخ به خبرنگار ايرنا درباره اهميت ادامه دار جشنواره بين المللي فيلم سبز كه توسط محيط زيست اواخر ارديبهشت امسال برگزار خواهد شد، گفت: قطعا اين جشنواره را پيگيري خواهيم كرد چرا كه معتقديم بايد از ظرفيت سينما در فرهنگ سازي مردم در ارتباط با محيط زيست استفاده كرد.
وي با اشاره به اينكه جشنواره فيلم سبز نخستين تجربه خود را به صورت بين المللي در حال پيگيري است، افزود: در نظر داريم اين جشنواره را با قدرت برگزار و در سال هاي بعد نيز پيگيري كنيم.
رئيس سازمان محيط زيست درباره مشاركت اين سازمان با جشنواره ملي فيلم فجر و اهداي جايزه سبز نيز، گفت: البته ما در جشنواره سينما حقيقت كه با فيلم هاي مستند ارتباط داشت مشاركت كرديم و اين پيشنهاد نيز مي تواند مناسب باشد و درباره آن فكر كرد.
ابتكار درباره علت حضورش در جشنواره جهاني فيلم فجر نيز تماشاي فيلم مستند يخ و آسمان كه درباره تغيير اكو سيستم است عنوان كرد: اين مستند فرانسوي درباره بحث تغيير اقليم است كه آينده كره زمين و زندگي انسان ها را تهديد مي كند، و اين موضوع از جمله مواردي است كه همه بايد براي جلوگيري از آن تلاش كنيم.
معاون رييس جمهور با اشاره به اينكه تمامي رهبران جهان براي جلوگيري از تهديد اكو سيستم جمع شدند و توافق پاريس را امضا كرده اند، افزود: اين توافق كه به پاريس معروف است به زودي در نيويورك به امضاي نهايي خواهد رسيد و دكتر ظريف وزير امور خارجه ايران نيز از طرف ايران آن را امضا خواه كرد.
ابتكار خاطرنشان كرد: سينما در اصلاح نگرش بسيار تاثير گذار است و بايد از ظرفيت آن بيش از بيش استفاده كرد.
سي و چهارمين جشنواره جهاني فيلم سبز از يكم تا شش ارديبهشت در دو بخش رقابتي سينماي سعادت و جلوه گاه شرق در پرديس چارسو برگزار مي شود.
فراهنگ**9246**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابتكار:جشنواره فيلم سبز حتما ادامه دار خواهد شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10806) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا