نهادينه كردن امر به معروف و نهي از منكر با اجبار امكان پذير نيست

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام «سيدرضا تقوي» چهارشنبه در نشست شوراي امر به معروف و نهي از منكر در بندرعباس كه با حضور نماينده ولي فقيه در هرمزگان، استاندار و جمعي ديگر از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: موفقيت در اين مسير نيازمند برنامه ريزي و انجام مطالعات تخصصي است.
وي با تاكيد بر تلاش هر چه بيشتر مسئولان براي احيا و اجراي هرچه بهتر فريضه امر به معروف و نهي از منكر، تصريح كرد: افراد در جامعه به گروه هاي مختلفي تقسيم مي شوند كه شيوه رفتاري با هر گروه متفاوت بوده و بايد براساس تفاوت هاي موجود رفتار كرد.
وي با بيان اينكه امر به معروف مدافع حقوق عموم مردم است، خاطرنشان كرد: ائمه جماعات و افرادي كه در احياي فريضه امر به معروف و نهي از منكر دست اندركارند مسئوليت بيشتري در مقايسه با افراد عادي در جامعه بر عهده دارند.
رئيس شوراي سياستگزاري ائمه جمعه كشور با تاكيد بر استفاده از نيروهاي متخصص در اجراي اين فريضه الهي، گفت: اگر امر به معروف و نهي از منكر به يك جريان عمومي و تبديل به گفتمان شود مي توانيم در كار خود موفق شويم.
حجت الاسلام تقوي تاكيد كرد: دست يابي به نتيجه در مسير توسعه و ترويج فريضه امر و به معروف و نهي از منكر نيازمند برنامه ريزي دقيق و صحيح و كاربردي است.
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با بيان اينكه نامگذاري امسال از سوي رهبر معظم انقلاب فرصتي ارزشمند براي مسئولان و مديران نظام در راستاي جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتي است، گفت: رهبر معظم انقلاب واژه اقتصاد مقاومتي را در فرهنگ عمومي مطرح كردند تا مسئولان در اين راستا برنامه نويسي و اقدام كنند.
شبس*7198/ 6048*1613

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نهادينه كردن امر به معروف و نهي از منكر با اجبار امكان پذير نيست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10823) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا