پليس راه تربت حيدريه ارتقا يافت

به گزارش ايرنا، سرهنگ هادي اميدوار چهارشنبه در كارگروه تخصصي ترافيك تربت حيدريه افزود: اين ارتقاي وضعيت به دليل جايگاه ممتاز و خاص مسير تربت حيدريه - مشهد در مجموعه راه هاي استان صورت گرفته است.
وي با بيان اينكه شهرهاي مشهد، سبزوار، تربت حيدريه و نيشابور به ترتيب پرترددترين راه هاي استان را دارند، گفت: پارسال تنها در تصادفات جاده اي محدوده تربت حيدريه، زاوه، مه ولات و رشتخوار 100 نفر قرباني شدند.
وي افزود: در نوروز امسال 850 هزار خودرو در مسير تربت حيدريه - مشهد تردد كردند كه ميانگين آن در طول روز 16 هزار خودرو و در اوج ترافيك نيز به 24 هزار خودرو رسيد.
سرهنگ اميدوار بدون ارائه آماري بيشترين ميزان تلفات جاده اي استان خراسان رضوي را مربوط به محور نيشابور - مشهد عنوان كرد.
وي تعريف و ايجاد پاسگاه پليس راه را منوط به شرايط خاص و تصميم گيري از سوي پليس راه ناجا و دستگاه هاي مرتبط دانست و گفت: قبلا براي خراسان بزرگ 14 پليس راه تعريف شده بود كه بعد از تقسيم و ايجاد خراسان رضوي ، تنها براي اين استان 23 پاسگاه تعريف شد كه حوادث جاده اي اخير موجب تغييراتي در اين ساختار شد.
اميدوار اظهار كرد: البته هر چند عمده تصادفات جاده اي ناشي از رعايت نكردن مقررات راهنمايي و رانندگي از سوي رانندگان است، اما از مسئولان ادارات راه و شهرسازي نيز انتظار مي رود نسبت به توسعه و تقويت راه ها و نصب علائم رانندگي تلاش بيشتري بكنند.
فرماندار شهرستان زاوه نيز خواستار استقلال پليس راه اين شهرستان از تربت حيدريه شد و گفت: دو كانون بزرگ اقتصادي يعني زعفران و سيمان زاوه موجب شده تا تردد در مسير تربت حيدريه - دولت آباد (مركز شهرستان زاوه) به خصوص در فصل برداشت زعفران بسيار افزايش يابد.
مهدي محمودي افزود: طول محور تربت حيدريه - دولت آباد 28 كيلومتر است كه تا شهرستان باخرز به 70 كيلومتر مي رسد و با توجه به اينكه روزانه هشت هزار خودرو در اين مسير تردد مي كنند و نياز است پليس راه در اين محور به صورت مستقل انجام وظيفه كند.
حسن فتحي نيا معاون استاندار و فرماندار ويژه تربت حيدريه نيز گفت: آسيب شناسي وضع موجود به منظور كاهش تلفات جاده اي و ايجاد هماهنگي بيشتر بين دستگاه ها ضرورت دارد.
مركز شهرستان 250 هزار نفري تربت حيدريه در 150 كيلومتري جنوب غربي مشهد قرار دارد.
6121/5132

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پليس راه تربت حيدريه ارتقا يافت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10827) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا