مسابقات قرآن و عترت دانش آموزان دختر خراسان رضوي در تربت جام

مدير آموزش و پرورش تربت جام در اين مراسم گفت: اين مرحله از مسابقات در دو بخش آوايي و پژوهشي برگزار مي شود كه بخش آوايي شامل حفظ و قرائت قرآن و بخش پژوهشي شامل نهج البلاغه، صحيفه سجاديه، احكام، نماز و تفسير مي باشد.
محمد رضا كاميابي افزود: در اين دوره از مسابقات 390 دانش آموز دختر در مقاطع متوسطه يك و دو از نواحي هفت گانه مشهد و شهرستان هاي تبادكان، سبزوار، نيشابور، كاشمر، چناران، قوچان و تربت جام به مدت دو روز با هم به رقابت مي پردازند.
وي اظهار كرد: شهرستان تربت جام براي سومين بار ميزبان نخبه هاي قرآني استان خراسان رضوي در گروه يك مي باشد كه افراد برگزيده اين مرحله به مسابقات كشوري كه اواخر تير ماه برگزار مي شود راه پيدا مي كنند.
برگزاري نمايشگاه قرآني، عترت و نماز دانش آموزي، برپايي نشست هاي پرسش و پاسخ و رفع شبهات با حضور استادان حوزه و دانشگاه و قدرداني از برگزيدگان قرآني از ديگر برنامه هاي اين دوره از مسابقات است.
شهرستان تربت جام در 26 فروردين ماه ميزبان اين دوره از مسابقات در بخش پسران بود.
شهرستان 300 هزار نفري تربت جام در 160كيلومتري جنوب شرقي مشهد قرار دارد.7494 / 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسابقات قرآن و عترت دانش آموزان دختر خراسان رضوي در تربت جام» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10828) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا