انتقال بيش از 43ميليون بشكه فرآورده نفتي از طريق خطوط لوله شمالشرق

حسين ابراهيمي روز چهارشنبه با اراده گزارشي به ايرنا ، افزود: اين رقم در مقايسه با مدت مشابه در سال 93، از افزايش 5.2 درصدي حكايت دارد.
ابراهيمي اضافه كرد: از اين ميزان سهم بنزين دو ميليارد و 168 ميليون و 315هزارليتر، گازوئيل سه ميليارد و 906ميليون و 817هزار ليتر،نفت سفيد 656ميليون و 917هزار ليتر و سهم نفت جت 152ميليون و 124هزار ليتر مي‌باشد.
وي با اشاره به كاهش 18درصدي انتقال بنزين و افزايش 18درصدي انتقال نفت گاز در سال 94نسبت به سال 93 ، ادامه داد: در همين مدت 277ميليون و 727هزار ليتر بنزين پاك و 384ميليون و 846هزار ليتر گازوئيل پاك به مشهد مقدس منتقل شده كه بنزين پاك 91درصد و گازوئيل پاك 216درصد نسبت به سال ماقبل رشد داشته است.
ابراهيمي افزود: تاسيسات نفتي نيروگاه‌هاي شهيد باكري سمنان و شهيد بسطامي شاهرود در سال 93 احداث و براي اولين بار در سال 94، عمليات انتقال نفت گاز به اين دو نيروگاه آغاز گرديد كه در مجموع 45ميليون ليتر به نيروگاه شاهرود و 54ميليون ليتر به نيروگاه سمنان سوخت رساني گرديد.
به گفته وي در سال گذشته 209ميليون ليتر گازوئيل به سه نيروگاه نيشابور، سمنان و شاهرود سوخت رساني شده است.
در همين حال معاون مخابرات شركت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق هم گفت:
خودروهاي نقليه سبك، سنگين و موتورسيكلت‌هاي اين منطقه به سامانه جي‎پي‌اس مجهز شده است.
حسين مطواعي افزود : اين اقدام با هدف افزايش سرعت عمليات و بهره‌وري بيشتر انجام گرديده كه با اجرايي شدن اين سامانه، خودروهاي عملياتي اين منطقه بصورت لحظه‌اي پايش، كنترل و راهبري مي‌شوند.
وي ادامه داد: افزايش بهره‌وري، بالا رفتن سرعت عمليات در مناطق عملياتي و جلوگيري از هدررفت سرمايه از ديگر ويژگي‌هاي مهم اين طرح مخابراتي است.
مطواعي تاكيد كرد: افزايش امنيت از شاخص‌هاي بارز اين طرح است ودرصورتي كه يكي از خودروها دچار سانحه شود، با اطلاعاتي كه اين سيستم ارسال مي‌كند، مي‌توان مختصات جغرافيايي خودرو را به صورت دقيق شناسايي و در اسرع وقت به سرنشينان آن امداد رساني كرد.
معاون مخابرات شركت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق، كنترل و مديريت ناوگان حمل و نقل، شامل سرعت، كاركرد، كاهش استهلاك خوردو و مديريت مصرف سوخت در راستاي كاهش هزينه‌هاي سازمان و پرهيز از اسراف را به عنوان ديگر مزاياي استفاده از اين سامانه برشمرد.
6167

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقال بيش از 43ميليون بشكه فرآورده نفتي از طريق خطوط لوله شمالشرق» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10832) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا