خریدهای گرانقیمت روی نیمکت!

4 تا از 9 خريد بارسا در تركيب اصلي هستند

خریدهای گرانقیمت روی نیمکت!

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 0

فوتبال جهان - تصمیمات انریکه در فصل جاری نشان داده که مهره قابل اطمینانی روی نیمکت تیمش نمی‌بیند.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ لوئيس انريكه، سرمربي جوان بارسلونا، يكي از كساني بود كه تأكيد زيادي بر استفاده از سيستم چرخشي در تركيب تيمش داشت و فصل گذشته به شدت روي اين ماجرا پافشاري مي‌كرد‌ اما حالا او به ندرت اين كار را انجام مي‌دهد و اين ماجرا براي خيلي‌ها تعجب‌آور و سؤال‌برانگيز است. در فصل گذشته هر زمان كه او اين سؤال را مطرح مي‌كرد چه كسي را به زمين بفرستد براي سؤالش پاسخي مي‌يافت اما تصميمات انريكه در فصل جاري نشان داده كه مهره قابل اطميناني روي نيمكت تيمش نمي‌بيند.

نمي‌توان اعمال محروميت از سوي فيفا و ممنوعيت بارسا از حضور در دو بازار نقل و انتقالات و خريد بازيكن جديد در فصول قبلي را بهانه خوبي براي اين ماجرا دانست‌؛ چراكه انريكه و دستيارانش اين فاكتور را در فصل اول حضورشان در نظر داشتند و برايش برنامه‌ريزي كردند. آنها با سرمايه‌اي 162 ميليون يورويي براي دو سال محروميت‌شان خريد كردند و مهره‌هاي ارزشمندي را به خدمت گرفتند و امسال هم با 58 ميليون يورو آردا توران و الكسيس را به تيم‌شان بردند تا در دو سال اخير 220 ميليون يورو براي خريد بازيكنان هزينه كرده باشند: سوارس، براوو، تراشتگن و راكيتيچ تنها خريدهاي اين دو سال بارسا بودند كه در تركيب اصلي اين تيم به ميدان مي‌روند و ساير خريدهاي بارسا نتوانستند به تركيب اصلي برسند. مصدوميت‌هاي پي‌درپي به فرمائلن اجازه خودنمايي نداد. داگلاس در حد و اندازه‌اي كه انتظار مي‌رفت ظاهر نشد. متئو گزينه سوم سرمربي تيمش است و آردا و الكسيس هم هنوز در تركيب اصلي جايي براي خود نيافته‌اند.

اما يكي از دلايلي كه آبي ‌و اناري‌ها هيچ‌يك از بازيكنان‌شان را به فروش نرساندند، نياز آنها به تك‌تك مهره‌هايشان بعد از جدايي ستاره‌هايي مثل ژاوي و پدرو از بارسا بود.

خريدهاي بارسلونا در دوران مربيگري لوئيس انريكه (بر حسب ميليون يورو):
* لوئيس سوارس: 2/81
* تراشتگن: 12
* كلوديو براوو: 12
* ايوان راكيتيچ: 18
* ژرمي متئو: 20
* توماس فرمائلن: 15
* داگلاس: 4
* آردا توران: 40
* الكسيس ويدال: 18


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خریدهای گرانقیمت روی نیمکت!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10841) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی