والدين فداكار و حماسه آفرين شهدا نبايد فراموش شوند

نادر نصيري عصر چهارشنبه در حاشيه مراسم جشن پدران آسماني در گفت و گو با ايرنا گفت: اين روزها و مراسم ها را بايد بهانه اي قرار دهيم تا جامعه را به اين معنا برسانيم كه شهدا كار بزرگي را انجام داده اند و بنابراين هر قدر جامعه براي تجليل از ايثار و شهادت خانواده شهدا تلاش كند باز هم كم است آنچنان كه امام(ره) فرمودند: 'هر چه انقلاب اسلامي دارد به مجاهدت شهدا و ايثارگران است'.
وي با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب كه ياد شهدا يادبود ارزش هاي انساني و اسلامي است افزود: شهداي سرافراز ايران اسلامي به دنبال احياي ارزش هاي اسلامي و انساني بوده اند و كمترين وظيفه مسئولان و آحاد جامعه حفظ و ترويج اين ارزش ها و انتقال آنان به نسل بعدي است.
نصيري با اشاره به رشادت هاي شهداي مدافع حرم گفت: شهدا حرم با الگو گرفتن از مكتب عاشورا و شهداي دفاع مقدس پا به عرصه نبرد در آن سوي مرزهاي كشور گذاشتند و كار آنان اهميت زيادي دارد به گونه اي كه اگر اين شهدا و رشادت هايشان نبودند امروز شاهد جنگ در مرزهاي كشور بوديم.
وي با اشاره به جشن پدران آسماني و تجليل از پدران شهدا گفت: فرزندان شاهد بيش از يك دهه است به پاس رشادت ها و جان فشاني هاي پدران شهيدشان دست به ابتكار ويژه اي زده و مراسم جشن پدران آسماني را كه يك سنت حسنه است به راه انداخته اند.
نصيري با بيان اينكه فرزندان شهدا در آستانه روز پدر در عالم معنا از پدرانشان تجليل مي كنند افزود: فرزندان شهدا از اين طريق به همه كساني كه خود را به خواب زده اند مي گويند آگاه باشند كه شهدا در همه عرصه هاي انقلاب تاثير گذار بوده و وقتي كه در دهه اول انقلاب همه دشمنان قسم خورده ايران و انقلاب در يك صف عليه نظام اسلامي بودند شهدا مقاومت كردند.
دوازدهمين جشن پدران آسماني ويژه تجليل از پدران شهدا عصر چهارشنبه همزمان با شب ميلاد مسعود اميرالمومنين(ع) و روز پدر با حضور خانواده معظم شهدا، ايثارگران، مسئولان و اقشار مختلف مردم شهيد پرور در گلزار شهداي بهشت زهرا(س) برگزار شد.
در پايان اين مراسم باشكوه قبور مطهر شهداي گرانقدر غباروبي، عطرافشاني و گلباران شد.
3218 / 6139

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «والدين فداكار و حماسه آفرين شهدا نبايد فراموش شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10866) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا