ايده تغيير رژيم سوريه از طريق مسلح كردن مخالفين ناكارآمد است

به گزارش ايرنا باراك اوباما در مصاحبه تلويزيوني با شبكه پي بي اس آمريكا، به ناكارآمدي ايده مسلح كردن مخالفين در سوريه و ديگر كشورها اذعان داشت و بر لزوم حل ديپلماتيك بحران بر سوريه تاكيد دوباره داشت.
وي در واكنش به منتقدين به عدم اعزام نيروهاي نظامي آمريكايي به سوريه خاطرنشان كرد، برخي از منتقدين سياست خارجه در واشنگتن معتقدند هر زمان كار آمريكا پيش نرفت راه حل آن اعزام نيروي نظامي و جنگ است و ادامه داد ما از جنگ عراق و افغانستان درس عبرت گرفته ايم و پيامدها و هزينه هاي سنگين اين دو جنگ مشهود است بنابراين وارد شدن به جنگ ديگري در سوريه اقدام غيرهوشمندانه اي خواهد بود كه آمريكا را به اشتباه بزرگي دچار خواهد كرد.
باراك اوباما اذعان داشت، گذشته نشان مي دهد ايده ارسال گسترده سلاح به گروه هاي مخالف غير منسجم سوري، هيچ گاه منجر به سرنگوني بشار اسد نخواهد شد و با اينكه هم اكنون مخالفين سوري هيچ گونه كمبودي از لحاظ تسليحات ندارند، حمايت ايران و روسيه از بشار اسد، مانع از پيشروي گروه هاي مخالف شده است.
اوباما اضافه كرد، زماني كه قرار بود در مورد سوريه تصميم گيري كنم از تيم خود خواستم نمونه اي موفقيت آميز از مسلح كردن گروه هاي مخالف توسط آمريكا كه به سرنگوني ديكتاتور تحت حمايت هاي خارجي و تشكيل دولتي كارآمد منجر شده باشد ارايه كنند كه هيچ كجا چنين نمونه اي مشاهده نشده است بنابراين راه حل نظامي در بحران سوريه وجود ندارد.
رييس جمهوري آمريكا خاطرنشان كرد، با توجه به اينكه ايران كشوري بزرگي در منطقه است، هرگونه جنگ نيابتي بين عربستان و ايران به نفع آمريكا وهيچ يك از ديگر كشورهاي منطقه نخواهد بود.
اروپام.542.**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ايده تغيير رژيم سوريه از طريق مسلح كردن مخالفين ناكارآمد است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10894) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا