1343 مومن خداجوي دامغاني معتكف مي شوند

حجت الاسلام سيدمحمد حسينيان روز چهار شنبه و در آستانه فرارسيدن ايام البيض در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود :تعداد معتكفين از رشد 52درصدي برخوردار است .
وي تصريح كرد : 13 مسجد شهري و روستايي شهرستان دامغان ميزبان معتكفين مومن و خداجوي است كه از اين تعداد 5 مسجد شهري و مابقي روستايي هستند .
رئيس ستاد اعتكاف شهرستان دامغان ياد آورشد : مسجد جامع دامغان و مساجد جامع شهرهاي اميريه ، ديباج و كلاته رودبار پنج مسجد شهري ومساجد روستاهاي مهماندوست ، نعيم آباد ، خورزان ، تويه دروار ، جزن ، صيد آباد ، كلاته ملا و وامرزان به عنوان سيزده مسجد روستايي در سطح شهرستان دامغان هستند .
وي با بيان اينكه اعتكاف حج كوچك مومنان است ،افزود : براي هرچه بهتر برگزار شدن آئين روحاني و معنوي اعتكاف در شهرستان دامغان سه كميته امنيتي ، فرهنگي ، اجرايي و پشتيباني تشكيل شده است .
رئيس ستاد اعتكاف شهرستان دامغان اضافه كرد : اعتكاف از سنت هاي حسنه و به يادگار مانده از اهل بيت عصمت و طهارت ( ع ) است كه بايد اين سنت ارزشمند بيش از گذشته در جامعه ديني و اسلامي ترويج و گسترش پيدا كند .
وي گفت : پرچمداران عرصه فرهنگي وظيفه خطير و مهمي در احيا ء آئين هاي معنوي و روحاني مانند برگزاري اعتكاف در جامعه دارند و بايد تلاش كنند اين آئين هاي روحاني و معنوي با جذب جوانان باشكوهتر از سالهاي قبل برگزار شود .
اعمال اعتكاف در ايام البيض و در روزهاي 13 ، 14 و 15 ماه مبارك رجب المرجب برگزارشده و مومنان به راز و نياز با خداي خود مي پردازند .
6167

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «1343 مومن خداجوي دامغاني معتكف مي شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10895) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا