امام جمعه اروميه: شعر بايد در خدمت تبليغ دين باشد

حجت الاسلام سيدمهدي قريشي روز چهارشنبه در ديدار با جمعي از شاعران آذربايجان غربي افزود: شعري كه در خدمت اهل بيت(ع) باشد، شعري گرانبهاست و نمي توان براي آن قيمتي تعيين كرد.
وي با بيان اينكه شعر بايد هدفدار باشد، اظهار كرد: شعر نعمتي است در دست شما شاعران و بايد از اين نعمت در جهت تبليغ معارف ديني و اهل بيت عصمت و طهارت استفاده كنيد.
امام جمعه اروميه ادامه داد: هنر شعر بايد با معنويت آميخته شود چرا كه در اين صورت خواهد توانست تاثيرگذار باشد.
حجت الاسلام قريشي از شاعران خواست نسبت به خواندن قرآن اهتمام ورزند و با قرآن انس بگيرند.
وي اظهار كرد: شاعري كه روح و فكرش با قرآن عجين مي شود، حرفي كه مي زند و شعري كه مي سرايد بدون شك نشات گرفته از قرآن خواهد بود.
نماينده ولي فقيه در استان اضافه كرد: علما و فقهاي بسياري در طول تاريخ با تاسي جستن از قرآن و انس گرفتن با اين كتاب آسماني به موفقيت دست يافته اند چنان كه خواجه نصيرالدين طوسي از جمله دانشمنداني مانوس با قرآن است.
امام جمعه اروميه ادامه داد: هنر شعر از نعمات خداوندي است و شعرا قبل از اسلام و بعد از اسلام در جنگ ها و حوادث مختلف با سرودن شعر نقش بسزايي ايفا كرده اند.
در آغاز اين ديدار، رئيس حوزه هنري آذربايجان غربي به ارائه گزارشي از فعاليتهاي حوزه هنري در سال 94 اشاره كرده و گفت: در طول سال گذشته 12 عنوان كتاب به چاپ رسيده و دو آلبوم موسيقي توليد شده است.
عليرضا نوروزي ادامه داد: برگزاري نمايشگاههاي تجسمي در هر 15 روز، برگزاري كانون هاي شعر، موسيقي، داستان و ادبيات پايداري از جمله برنامه هايي اجرا شده است.
رئيس حوزه هنري استان به برگزاري هفته هنر انقلاب اسلامي اشاره كرد و افزود: به منظور گراميداشت اين هفته هنرمندان حوزه هنري بر سر مزار شهداي گمنام رفته و با آنها ميثاق بستند.
نوروزي ديدار هنرمندان با خانواده هاي جانبازان و تجليل از هنرمندان فعال را از جمله برنامه هايي برشمرد كه توسط حوزه هنري استان برگزار شده است.
به گزارش ايرنا، در اين مراسم كه به مناسبت ميلاد اميرالمومنين در دفتر امام جمعه اروميه برگزار شد، شعراي شاخص استان همانند حيدرعلي آران، بهرام اسدي، باباعلي جوانمرد و ساير شعرا به شعرخواني پرداختند.
در اين ايين از شعراي استان با اهداي لوح تقدير تجليل به عمل آمد.
8135/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه اروميه: شعر بايد در خدمت تبليغ دين باشد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10897) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا