كمك 600 ميليون ريالي خيرين دزفول به مدارس منطقه سردشت

به گزارش ايرنا محمدرحيم كريمي روز چهارشنبه در همايش خيرين مدرسه ساز افزود: خيرين دزفول اين مبلغ را كه شامل كمك هاي نقدي و غير نقدي شامل لوازم التحرير،يخچال و آبسردكن بودند به مدارس بخش سردشت و شهيون دزفول اهدا كردند.
وي تعداد مدارس بخش سردشت و شهيون دزفول را 125 مدرسه دانست و گفت:تعداد شش هزار و 500 دانش آموز در اين مدارس تحصيل مي كنند كه با توجه به وسعت يك هزار و 800 كيلومتري منطقه و همجواري با استان هاي لرستان و چهارمحال بختياري رسيدگي به مشكلات اين مدارس دشوار است.
مدير آموزش وپرورش منطقه سردشت دزفول افزود:مدارسي كه در مركز بخش ها واقع شده اند مشكلي ندارند اما از 20 مدرسه عشايري با تلاش صورت گرفته 13مدرسه از حالت كپري خارج شده و قرار است پنج مدرسه ديگر كه از وضعيت خوبي برخوردار نيستند با كمك هاي طرح بركت ساماندهي شوند كه خيرين مي توانند در خصوص تبديل اين مدارس به مدارس از پيش ساخته ياريگر آموزش وپرورش باشند.
وي با اشاره به كمبود فضاي آموزشي در شهر حمزه دزفول نيز گفت:مدارس اين شهر نياز با بازسازي و نوسازي دارند ضمن اينكه مدارس حسين كلولي نيز نياز به نمازخانه دارند و كمك خيرين جهت ساخت نمازخانه احساس مي شود.
كريمي افزود:خيرين مي توانند در خصوص اياب و ذهاب و رفاهيان معلمان اين منطقه و حضور آنها در مناطق محروم كمك كنند زيرا براي رفت و آمد ماهانه معلمان به اين مدارس نياز به بالگرد است .
وي با اشاره به تلاش و ايثارگري معلمان اين مناطق محروم گفت:براي تغذيه و كلاسهاي فوق برنامه مدارس شبانه روزي نياز به كمك خيرين است.
مدير آموزش وپرورش منطقه سردشت دزفول گفت:با توجه به پراكندگي منطقه هزينه هاي بسياري در وقت و زمان و همچنين امكانات براي آموزش وپرورش منطقه سردشت بهمراه دارد.
در اين آيين كه خانواده شهيد علي هيودي از شهداي مدافع حرم حضور داشت دختر اين شهيد به مناسبت روز پدر 15ميليون ريال به مدارس منطقه سردشت اهدا كرد.
7278/6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كمك 600 ميليون ريالي خيرين دزفول به مدارس منطقه سردشت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10935) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا