برنامه موشكي ايران بر اجراي توافق هسته اي تاثير نخواهد گذاشت

الن اير سخنگوي فارسي زبان وزارت خارجه آمريكا روز چهارشنبه در گفت و گو با راديو آمريكا اظهارات برخي مقام هاي ايران مبني بر كارشكني آمريكا در معاملات ارزي ايران را رد كرد و گفت آمريكا از دسترسي ايران به دارايي‌هاي خود كه پس از اجراي برجام آزاد شده، جلوگيري نكرده و نخواهد كرد معلوم است كه براي تداوم برجام، توافق بايد براي همه طرف‌ها ارزش داشته باشد و به درد ايران بخورد.
الن اير در تشريح مزاياي اجراي توافق هسته‌اي براي ايران به دو برابر شدن فروش نفت و امضاي قراردادهاي بين‌المللي و دسترسي به سوئيفت تنها در عرض سه ماه اشاره كرد.
سخنگوي فارسي زبان وزارت خارجه آمريكا تاكيد كرد: ما مانع تجارت قانوني با ايران و معاملات مجاز تحت برجام نيستيم و از آن حمايت مي‌كنيم.
اير همچنين با اشاره به سخنان اخير جان كري وزير امور خارجه آمريكا در برآورد ميزان دارايي‌هاي ايران در خارج از كشور گفت: جان كري سعي كرد سوء تفاهم‌ها را برطرف كند. تخمين هاي مختلفي وجود دارد و ارزيابي ما اين است كه ايران 55 ميليارد دلار خارج از كشور دارد كه با اجراي برجام آزاد شده است. ايران در عرض سه ماه گذشته به سه ميليارد دلار از اين مبلغ دسترسي داشته كه منطقي است. كسي انتظار ندارد ايران تمام پول را به سرعت مصرف كند. اين خم رنگرزي نيست.
سخنگوي وزارت خارجه آمريكا در آستانه برگزاري نشست سوم كميسيون مشترك برجام در وين با بيان اين كه بروز برخي مشكلات در روند اجرايي شدن توافق هسته‌اي طبيعي است، گفت: همه طرف‌ها با هم همكاري و مشورت مي كنيم تا مشكلات رفع شود.
او افزود: ما به تعامل سازنده و مشورت و مذاكره با ايران ادامه مي دهيم. مط
شبس**1751**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه موشكي ايران بر اجراي توافق هسته اي تاثير نخواهد گذاشت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-10938) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا